Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Унікальне видання про правовладдя поповнило фонд вишівської книгозбірні

Унікальне видання про правовладдя поповнило фонд вишівської книгозбірні

Унікальне видання про правовладдя поповнило фонд вишівської книгозбірні
19.06.2024 08:35 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет юридичний факультет наукова бібліотека поповнення фонду унікальним експонатом українське видання книги щодо правовладдя справедливість для всіх програма USAID

Бібліотека ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) поповнилася унікальним експонатом - українським виданням книги Тома Бінґема «Правовладдя» - ключовою публікацією в царині права, яка вийшла друком і стала можливою за підтримки USAID у межах Програми «Справедливість для всіх».

 

Книга висвітлює широке коло питань щодо ідеї правовладдя. В ній автор наголошує на тому, що правовладдя - це не безплідна правнича доктрина, а основа справедливого суспільства, гарантія відповідальної влади і вагомий внесок до економічного зростання. Автор книги – Том Бінґем - видатний британський суддя, який першим за всі часи послідовно обіймав посади Голови цивільної колегії Апеляційного суду Англії та Вельсу, Голови відділення Королівської лави Високого суду правосуддя Англії і Вельсу та Головного лорда-судді Сполученого Королівства. Центр із правовладдя імені Бінґема був створений 2010 року в складі Британського інституту міжнародного й порівняльного права, щоб сприяти розвитку й утвердженню правовладдя.

Основою книги, опублікованої ще у 2010 році англійською мовою, слугувала лекція «The Rule of Law», яку Том Бінґем виголосив у Центрі публічного права Кембриджського університету, і уривок з якої був також показаний під час презентації, яка відбулася 14 червня 2024 року й стала найочікуванішою подією цього літа у вітчизняному правничому середовищі. Участь в урочистостях з нагоди презентації взяли судді Конституційного суду України, Верховного Суду, судді інших судів, адвокати, представники Центру правовладдя Тома Бінґема (Лондон, Велика Британія) та Венеційської комісії, члени Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Ради суддів і Дорадчої групи експертів, представники Міністерства юстиції України, Офісу Генерального прокурора, Національної школи суддів України, ВГО «Асоціація правників України», провідних вітчизняних правничих шкіл, міжнародних проектних груп і громадських організацій. Про внесок Тома Бінґема у зміцнення правовладдя в реаліях викликів розповіли під час презентації всі директори Центру правовладдя Тома Бінґема – перший директор сер Джефрі Джоуел, колишній директор Мюрей Гант, діючий директор Ян ван Жиль Сміт. Це видання стане в нагоді не тільки здобувачам під час вивчення та підготовки до підсумкової атестації, але й науково-педагогічним працівникам, випускникам та партнерам юридичного факультету.

Юридичний факультет подякував міжнародним партнерам за подарунок і висловив сподівання на подальшу співпрацю.

 

 

Юридичний факультет ЗНУ

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини