З 24 липня викладачі та студенти юридичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучилися до роботи VIII Міжнародного форуму «Медіація і право». Це – наймасштабніша спеціалізована подія в Україні, присвячена розвитку медіації та інших альтернативних способів вирішення спорів.
Мета форуму – сприяти розвитку медіації як ефективного інструменту врегулювання конфліктів, підвищенню якості медіаційних послуг, обміну найкращими практиками, а також створювати умови для взаємодії і співпраці. Модерували відкриття форуму президентка Української академії медіації, керівниця Проєкту ЄС «CONSENT» Луїза Романадзе і керівниця Проєкту ЄС Право-Justice Оксана Цимбрівська. На ньому провідний спеціаліст з питань політики верховенства права в українському представництві Європейської Комісії Манфредас Лімантас, доцент юридичного факультету Вільнюського університету, експерт CEPEJ/Ради Європи з питань медіації та/або електронного правосуддя РімантасСімайтіс, народний депутат України, Голова підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Роман Бабій, заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук, керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Михайло Шумило, заступниця генерального директора Директорату розвитку соціальних послуг Міністерства соціальної політики Оксана Суліма висвітлили питання актуальності та практичної значущості медіації, наявні здобутки в унормуванні засад її використання у професійній діяльності правників в Україні та закордоном, перспективні напрямки реалізації державної політики стосовно імплементації зразкових практик ЄС в Україні.
У межах цього заходу учасники, кількість яких перевищила 400 осіб, мали змогу долучитися до панельних дискусій, воркшопів, присвячених актуальним темам. Так, у воркшопі «Етичні орієнтири у професійній діяльності медіатора» активну участь узяли закордонні експерти з Катару, Ізраїлю, Сінгапуру, Литви. З-поміж них, зокрема, практик медіації, Глобальний елітний лідер думок WWL з 2022 року (Сінгапур) Тат Лім.
Не менш цікавою була презентація підручника та методичних матеріалів «Медіація у професійній діяльності юриста», рекомендовані до використання в освітньому процесі для підготовки правників, оскільки згідно із Стандартами вищої освіти зі спеціальності 081 «Право» набуття відповідних компетентностей щодо альтернативного вирішення спорів є обов’язковим складником процедури підготовки й допуску особи до професійної діяльності.
Підвищений інтерес у представників судових органів, адвокатських об’єднань викликали панельні дискусії «Медіація в адміністративних справах: виклики, можливості та кращі практики» та «Медіація у спорах інтелектуальної власності: перспективи для правоволодільців, бізнесу, держави», основними спікерами яких виступили закордонні експерти з Іспанії, Франції, Швейцарії, Нідерландів.
Не менш насиченими на фахові обговорення виявилися й інші активності форуму – панельні дискусії «Еволюція медіації: сучасні тренди та нові перспективи», «Якість медіаційних послуг: основні показники та методи забезпечення», мотиваційна сесія «Натхнення через практику: історія успіху та важливі уроки». А своєрідними «родзинками» заходу стали вечірня подія «Симфонія взаємодії: віртуальне мережування для медіаторів», майстер-клас «Магія PowerPoint Presentation: як ефективно комунікувати про медіацію» від бізнестренерки Людмили Круглової, майстер-клас з нейромалювання «Пишемо музику внутрішньої гармонії» від медіаторки, психологині, тренерки, членкині правління Української академії медіації Анни Баришникової та сімейної медіаторки, тренерки, психологині, адвокатки, членкині та координаторки Української академії медіації, членкині Асоціації Сімейних медіаторів України Ірини Сучілової.
Корисні фахові знання, експертні рекомендації для вдосконалення професійних компетентностей, нові знайомства для співпраці, «прокачка» мовних компетентностей – усе це змогли отримати науковці та студенти юридичного факультету завдяки участі у форумі.
Для довідки. VIII Міжнародний форум «Медіація і право» було організовано і проведено спільно Українською академією медіації в межах Проєкту ЄС «CONSENT» Проєктом ЄС «Право-Justice» та за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) за Програмою «Справедливість для всіх».
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu