У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває профорієнтаційний проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Пропонуємо інтерв’ю з вихованкою Економіко-правничого коледжу (випускницею 2015 року спеціальності «Соціальна робота»), яка потім продовжила навчання на факультеті соціології та управління, головною фахівчинею відділу планування та організаційного забезпечення департаменту апарату виконавчого комітету Запорізької міської ради Аліною Карою.
- Чому свого часу ви обрали для навчання Економіко-правничий фаховий коледж ЗНУ та спеціальність «Соціальна робота»?
- Перед вступом мій пошук закладів освіти відбувався протягом місяця по інтернету. Мої знайомі навчалися в ЗНУ та розповідали, що при університеті є коледж – відносно новий освітній заклад. І завдяки їм я почала моніторити всю інформацію про нього. Згодом я приїхала на День відкритих дверей – і на 100% зупинилась на виборі ЕПФК.
- Що для вас соціальна робота як професія?
- Сучасна соціальна робота – багатогранний фах, який поєднує в собі знання, властиві різним професіям, постійно розвивається та є актуальним для сьогодення.
- Що цікавого та приємного ви можете згадати про час навчання в коледжі?
- Найцікавіше, що відразу спадає на думку, – це практична діяльність, коли ми пробували себе як фахівці в установах, де проходили практику. Також це різні активні заходи позанавчальної діяльності, в яких моя група брала участь.
- Як студентські роки вплинули на ваше життя?
- У нас була дружна студентська група, з деякими однокурсниками ми продовжили навчання в університеті та підтримуємо зв’язок дотепер. Після завершення навчання продовжую спілкування та отримую професійну підтримку від кураторки Олени Маловічко та від викладачів.
- Які навчальні дисципліни найбільше стали корисними у професійній діяльності?
- На мою думку, це такі предмети, як «Основи місцевого самоврядування», «Трудове право» й «Теорія та методика соціальної роботи». Не можу не відзначити корисність дисципліни «Вікова психологія».
- Чому ви вирішили продовжити навчання в ЗНУ на факультеті соціології та управління?
- По-перше, педагоги, які викладали дисципліни в коледжі, водночас є викладачами університету цього факультету. По-друге, на той час це вступ без ЗНО, відразу на старші курси. По-третє, в мене є мета: отримати вищу освіту.
- Відомо, що свого часу ви працювали в міжнародному відділі ЗНУ. Було цікаво? Що для себе відкрили нового?
- Міжнародний відділ ЗНУ – це перше місце роботи на моєму професійному шляху. Це – цікава та відповідальна робота. Новим було все: наприклад, викладачі вже для мене виступали в ролі клієнтів і колег. Також я працювала зіноземними здобувачами вищої освіти. На початку це дуже складно. Потрібно встановити комунікацію так, щоб вони почувались у нас у країні, як у себе вдома. Також потрібно орієнтуватися в законодавстві, щоб не було проблем ні в іноземних студентів, ні в університету.
- Що вас привело на роботу в Запорізьку міську раду? Що можете сказати про цю посаду? Які навички вам знадобились у роботі та житті?
- Пропозиція працевлаштування в департамент апарату виконавчого комітету Запорізької міської ради була неочікуваною, але на сьогодні я не жалкую про свій вибір.
- У чому головний рецепт професійного та особистого успіху для сучасної молоді, на вашу думку?
- Завжди прислухатися до себе та не боятися змінювати професійний шлях!
За матеріалами сайту Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ: https://epkznu.com/
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu