У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває профорієнтаційний проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою юридичного факультету (випуск 2013 р., спеціальність «Право»), капітанкою поліції, старшою інспекторкою з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції Катериною Шаповаловою.
‒ Розкажіть, будь ласка, про основні етапи професійного зростання.
- Ще під час свого навчання в університеті я почала працювати в Запорізькому окружному адміністративному суді на посаді секретарки судового засідання. Робота не просто подобалась, у мене була мрія по те, що колись зможу стати суддею. У дівчини з села, без фінансових можливостей і зв’язків навряд чи були шанси подолати бар‘єр, який наша держава будує між простими людьми та високопосадовцями. Тому в пошуках можливостей для кар’єрного зростання перейшла до юридичного відділу Держпродспоживслужби Запорізької області. Після народження сина повернулась додому, на рідну Мелітопольщину. Працювала не за фахом, оскільки в маленькому місті знайти роботу не вдавалося. Тоді переді мною постав вибір: або шукати роботу за спеціальністю, або лишатися в селі. Знайомі розказали про набір до лав Патрульної поліції, того ж дня подала документи на конкурс. Закінчила навчання в Академії патрульної поліції міста Києва, працювала на лінії в управлінні патрульної поліції в Запорізькій області, в апараті управління патрульної поліції в місті Києві, у Департаменті патрульної поліції. Вступила до аспірантури Національної академії внутрішніх справ. Поліція стала для мене тим місцем, де можу поєднати все, що люблю: роботу з людьми, виховання дітей і молоді, викладацьку діяльність. Юридична освіта дала мені базу, без якої я не змогла б стати тією, ким є сьогодні.
‒ Які риси, на вашу думку, мають бути притаманні людині, яка обрала професію юриста?
- Юристки з мене не вийшло, і я можу сказати, що це – не моя професія. Мені бракує терпіння. Я вважаю, що для юриста необхідні терплячість, прискіпливість і гострий аналітичний розум.
‒ Чому ви свого часу обрали юридичний факультет ЗНУ для здобуття освіти?
- Чесно кажучи, не вибирала юридичний факультет самостійно. Це була порада від рідних, оскільки юридична спеціальність престижна. Паралельно вступила на факультет журналістики на спеціальність «Реклама і піар», а також – на державне замовлення до інституту внутрішніх справ. Рідні відмовляли мене від поліції та журналістики, але тепер я маю й перше, і друге. Несу службу в Патрульній поліції у відділі зв’язків із громадськістю, працюю з текстами, займаюся навчальними та виховними проєктами для дітей і молоді. Чи може бути щось краще для мене? Сумніваюся.
‒ Чи знадобилися вам під час роботи знання, отримані на юридичному факультеті ЗНУ?
- Так, безумовно. Знання, отримані на юридичному факультеті, потрібні на будь-якій посаді – чи то в органах державної влади, чи у приватному секторі. Юридична спеціальність ‒ це база, від якої можна відштовхуватися, а далі ‒ рухайся за своїми здібностями і покликом серця. Всім, що зараз маю і до чого прагну, я завдячую своїй матері, яка, незважаючи на труднощі, допомогла мені здобути освіту.
‒ На вашу думку, на сьогодні ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?
- Звичайно, що ні. Але неодмінно їх досягну. Головне – знайшла себе й зараз розумію, чим хочу займатися. Подальшу частину життя збираюся присвятити тому, що люблю та в чому можу принести користь суспільству.
‒ Які ваші плани на майбутнє?
- Я люблю поліцію, люблю дітей і молодь, люблю навчатися й навчати, люблю читати та писати. Тому вірю, що зможу все це вдало поєднати.
‒ Як складалися Ваші стосунки з викладачами та однокурсниками під час навчання?
- Студентські роки ‒ незабутня частина життя. З одногрупниками ми іноді спілкуємося в соцмережах. Радію, що в більшості все склалось добре й вони змогли реалізуватися. З викладачами теж підтримуємо зв‘язок. Вони ‒ мій приклад для наслідування й моє натхнення, зокрема, це – Тетяна Коломоєць і Михайло Віхляєв. Пишаюсь, що в Україні є такі науковці.
‒ Який ваш найяскравіший спогад зі студентських років, і чи траплялися з вами якісь цікаві історії під час навчання в університеті?
- Перший тиждень навчання запам’ятався через страх нового міста і великих об’ємів інформації, які давали на лекціях, але це швидко минулося. Зі мною постійно траплялись цікаві історії, було весело.
‒ Чи змінили б ви щось у вашому житті, якби знову стали студенткою?
- Якби я могла повернутися в той час, коли була студенткою, я б не змінила нічого. У певний момент часу ми всі робимо те, що можемо, і я вдячна за все, що сталося в моєму житті.
‒ Які поради щодо професійного становлення ви дали б майбутнім юристам – студентам юридичного факультету?
- Студентам бажаю знайти своє покликання й розвивати те, що виходить робити найліпше з усього, що приносить задоволення, що є корисним людям. А для цього потрібно пробувати, працювати, не боятися й не гаяти часу на сумніви.
‒ Яким ви бачите розвиток університету, зокрема юридичного факультету, та які напрямки роботи потребують найбільшої уваги?
- Я бажаю нашому університету розвитку й дякую колективу та викладачам за їхню працю у цей непростий для України час. Освіта ‒ це наша основа й майбутнє.
Юридичний факультет
Стежте за подіями юридичного факультету також на його сайті та соцмережевих сторінках:
https://www.instagram.com/sslawznu
https://www.facebook.com/share/tSC2wFqjbrCCjFEq/
https://www.tiktok.com/@pravo_znu
https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/law
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu