Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Про свободу слова в Україні розмовляли з Іриною Бондаренко в запорізькому осередку НСЖУ

Про свободу слова в Україні розмовляли з Іриною Бондаренко в запорізькому осередку НСЖУ

Про свободу слова в Україні розмовляли з Іриною Бондаренко в запорізькому осередку НСЖУ
22.08.2024 08:33 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет Спілка журналістів України співпраця тренінг проєктна діяльність Erasmus+

21 серпня декан філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Бондаренко провела тренінг для членів Запорізької обласної організації Спілки журналістів України на тему «Свобода слова за часів незалежності України».

Під час заходу відповідальна секретарка Запорізької обласної організації НСЖУ Валентина Манжура наголосила на актуальності питання свободи преси в умовах російсько-української війни. Журналістка підкреслила, що незалежні моніторингові групи, зокрема «Freedom House», «Репортери без кордонів», вказують на численні порушення права українських журналістів висловлювати свої думки.
Ірина Бондаренко розповіла про світову практику захисту медіа від тиску держави, а також вітчизняний досвід імплементації демократичних цінностей у професійну діяльність журналістів. Спікерка підкреслила, що формування моделі відповідальної преси в будь-якій демократичній державі відбувалося шляхом упровадження законодавчих механізмів, діяльності регуляторних органів і незалежних професійних асоціацій журналістів. «Ратифікація Україною Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод спричинила суттєву трансформацію не лише вітчизняного медіаправа, а й професійних стандартів українських журналістів. Закони України “Про інформацію”, “Про доступ до публічної інформації” вплинули на розвиток журналістики розслідувань, уможливили реалізацію антикорупційних програм незалежних медіа», – вважає Ірина Бондаренко.
Тренерка за допомогою практичних кейсів продемонструвала, як незалежна журналістика через правозахисну тематику здатна змінити ставлення українського суспільства до прав людини, а також сформувати культуру толерантності до різних соціальних груп і меншин – літніх людей, жінок, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, тих, хто належать до національних, етнічних, релігійних і мовних меншин. Слухачі тренінгу через практичні вправи визначили індикатори толерантності й інтолерантності у професійній поведінці.
Ірина Бондаренко поділилася результатами реалізації проєкту Erasmus+ Модуль Жана Моне EUROTOLERCULTURE «Європейський досвід формування культури толерантності в українській перспективі: освіта, медіа, мистецтво» на філологічному факультеті ЗНУ. Опитування молоді, робота з громадськими організаціями свідчать про вирішальну роль українських медіа у боротьбі за демократичні цінності – рівність, свободу, толерантність, справедливість.

Філологічний факультет

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини