Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ірина Бакаленко – у тридцятці найкращих тренерів освітнього проєкту «НотаЄнота»

Ірина Бакаленко – у тридцятці найкращих тренерів освітнього проєкту «НотаЄнота»

Ірина Бакаленко – у тридцятці найкращих тренерів освітнього проєкту «НотаЄнота»
12.09.2024 13:52 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет проєкт тренінг НотаЄнота медіаграмотність

Доцентка кафедри української літератури філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Бакаленко, пройшовши конкурсний відбір, стала учасницею захопливого заходу з медіаграмотності – антиконференції «НотаЄнота» (м. Київ). Він об’єднав тридцять найкращих тренерів освітнього проєкту «НотаЄнота» з різних регіонів нашої країни. Захід проходив завдяки проєкту від ГО «Центр аналізу інформації «Лакмус» за підтримки Фонду «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.

 

Метою освітнього проєкту «НотаЄнота» організатори визначили підвищення рівня медіаграмотності серед освітян, представників бібліотек, громадських організацій, університетів третього віку, отримання практичних знань та навичок з організації та проведення антифейкових ігор, а також доступ до розробок ігор про фейки та маніпуляції, що допоможуть впроваджувати медіаграмотність та креативно розвивати критичне мислення серед учнів, студентів та освітян.

150 учасників проєкту «НотаЄнота» провели протягом квітня – червня 2024 року 678 антифейкових ігор для майже 12 000 учасників, серед яких зокрема учні, студенти, освітяни, державні службовці, але лише 30 – кращих тренерів були запрошені на антиконференцію до м. Києва.

Перший день антиконференції став справжнім джерелом натхнення для усіх учасників. Під керівництвом досвідчених медіатренерів Альони Романюк та Олександра Шлєєнкова учасники познайомились у «броунівському русі», обговорили підсумки проєкту «НотаЄнота». Також присутні апробували нові вправи для формування критичного мислення,  ознайомились з алгоритмами та методиками створення питань для антифейкових ігор, стали учасниками нової антифейкової інтелектуальної гри «НотаЄнота» й звільнили Єнота з пропагандистського полону, першими перегорнули сторінки коміксів з неймовірними пригодами Єнотика, ділились власним досвідом та планували майбутні антифейкові ігри.

На другий день учасники антиконференції взяли участь у баркемпі проєкту «Media Literacy Barcamp «Meet the Teacher» від Goethe-Institut Ukraine у партнерстві з проєктом «НотаЄнота». Вчителі, розробники продуктів з медіаграмотності й експерти з медіаграмотності говорили про цифрову та медіаграмотність, обмінювалися ідеями, формували команди й шукали однодумців, напрацьовували власні ідеї проєктів з медійної грамотності, які втілюватимуть у життя.

«Практичні кейси, авторські антифейкові ігри й інтерактивні вправи з цифрової та медіаграмотності збагатили мою «професійну валізу», яку обов’язково продовжу використовувати у своїй роботі з учнями, студентами й освітянами. Щиро дякую медіатренерці, авторці антифейкових ігор Альоні Романюк за можливості професійного зростання й отримані інструменти для  протистояння новим медіавикликам», – зазначила Ірина Бакаленко.

 

Для довідки

Антифейкові ігри «НотаЄнота» – командні ігри для учасників, віком від 13 років. Їх мета – показати, як працюють фейки та дезінформація, на основі реальних кейсів навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям.

Авторка антифейкових ігор «НотаЄнота» – фактчекерка, головна редакторка проєктів «НотаЄнота» та «По той бік путінської брехні», викладачка НН Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, НУ «Києво-Могилянська академія», ведуча телепроєкту «Анатомія брехні» Альона Романюк.

 

Більше інформації щодо навчання за освітніми програмами філологічного факультету можна дізнатись на сторінці факультету офіційного сайту ЗНУ та в соціальних мережах:

Сайт філологічного факультету

https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/philology

Facebook: https://www.facebook.com/groups/PhilologicalFacultyZNU/

https://www.facebook.com/groups/859243314747592

Telegram: https://t.me/philologists_znu

https://t.me/+8BcLNkoJOjBmYjVi

Instagram: https://www.instagram.com/philologists_znu/

Чат-бот в Telegram: https://t.me/abetkavstupnika2022_bot

Тік-Ток: https://www.tiktok.com/@philologists_znu

 

Філологічний факультет

 

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини