Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ побували з навчальним візитом в Університеті Миколи Коперника в Торуні (Республіка Польща)

Правники ЗНУ побували з навчальним візитом в Університеті Миколи Коперника в Торуні (Республіка Польща)

Правники ЗНУ побували з навчальним візитом в Університеті Миколи Коперника в Торуні (Республіка Польща)
16.09.2024 09:40 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет проєктна діяльність міжнародна діяльність підвищення кваліфікації викладачів

У межах реалізації проєкту «Модернізація юридичної освіти для підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України» представники юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відвідали з навчальним візитом партнерський заклад – Університету Миколи Коперника у Торуні (Республіка Польща).

 

Представники запорізького вишу перебували там разом зі своїми колегами ще з чотирьох закладів вищої освіти України – Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Львівського національного університету імені Івана Франка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Юридичний факультет представляли декан Тетяна Коломоєць, заступниця декана з наукової роботи Дар’я Євтушенко, викладачка кафедри кримінального права та правоохоронної діяльності Ксенія Панкратова. Упродовж п’яти днів – із 9-13 вересня – учасники мали змогу під час зустрічей із деканом Prof. Maciej Serowaniec та його заступниками ознайомитися із основними підходами в організації управління факультетом права та адміністрації, його структурними підрозділами. А також – із базовими моделями комунікації, моніторингу успішності та результативності діяльності кожного структурного підрозділу й кожного співробітника. Це дозволило визначити основні напрямки для запозичення позитивного зарубіжного досвіду у діяльність юридичного факультету ЗНУ.

За час зустрічей із співробітниками кафедр партнерського факультету визначили й напрямки співпраці структурних підрозділів польського та українських закладів освіти на найближчу та на подальшу перспективу. А ще - погодили переліки пріоритетних спільних заходів на 2024-2025 н.р. із залученням викладачів кафедр юридичного факультету ЗНУ. Польські колеги Natalia Proń-Nowak, Katrzyna Pawlonka, Anna Prykanowska, Karol Mojkowski, Aleksandra Derra, Bartłomiej Chludziński запропонували для колективної роботи низку тематичних зустрічей. Вони щодо проблематики відкритої науки, відкритої освіти та ролі вишів і викладачів у цьому процесі та стратегічних напрямків наукових досліджень із проблематики прав людини й імплементації результатів досліджень в освітній процес.

Присутні визначили спільні мобільні групи з представників факультетів ЗВО для синхронізації імплементації спільних наукових досліджень в освітні програми для здобувачів всіх рівнів вищої освіти. Йшлося про інтернаціоналізацію освіти через дослідницькі проєкти. Тут визначатимуть мобільні групи викладачів партнерських ЗВО із реалізації окремих етапів проєкту. А згодом готуватимуть заявки для участі в конкурсах. Освітяни врахували і європейські реалії та виклики як можливості для розвитку українських вишів. Цю роботу синхронізували з графіками заступників деканів з міжнародної роботи партнерських факультетів.

Крім того, запланували й проведення тренінгових зустрічей для молодих вчених і керівників кафедр із питань посилення міжнародної співпраці, підготовки спільних заявок для участі у конкурсах проєктів, організації та проведення заходів мобільності. Окрема зустріч присвятила ознайомленню із практикою формування інституції, уповноваженої вирішувати конфліктні ситуації в університеті, наявною практикою, аналізом кейсів і визначенням напрямків співпраці з обміну досвідом у відповідній сфері відносин. Робота в малих групах, створених за окремими галузевими освітніми компонентами, дозволила ознайомитися з вимогами до підготовки силабусів, вимогами польського законодавства щодо визначення компетентностей, вмінь, знань здобувачів, практикою моніторингу якості підготовки силабусів, рейтингового оцінювання результатів використання їх в освітньому процесі, підготовкою методичних матеріалів та використання їх в освітньому процесі.

Учасники змогли визначити основні напрямки співпраці між викладачами факультетів партнерських ЗВО до підготовки силабусів із чотирьох освітніх компонентів: «Конституційне право», «Адміністративне право», «Цивільне право», «Кримінальне право». Присутні обговорили їх апробації в освітньому процесі, проведення попередньої та підсумкової експертизи, а також сформували дорожню карту відповідної співпраці із чіткими термінами для поточного консультування та фінального оцінювання.

Захопливою була частина програми візиту, яка дозволила ознайомитися із фондами наукової бібліотеки університету, бібліотеками факультету та кафедр, попрацювати із базами даних, із каталогами видань, із раритетними виданнями у старовинній залі. А також – обмінятися авторськими примірниками видань навчальної, наукової фахової літератури, підготовленої представниками всіх факультетів, що також дозволило досягти домовленості про формування нових авторських колективів для підготовки спільних видань.

Учасники заходу мали змогу долучитися до роботи редакційної колегії наукового журналу «Comparative Law». Вони змогли обмінятися досвідом незалежного анонімного рецензування рукописів наукових статей, досягти домовленості про залучення представників партнерських факультетів до рецензування рукописів, із подальшим розширенням складу редакційних колегій відповідних журналів.

Не менш цікавими та корисними були й заходи з формування у викладачів і студентів soft skills (як-от тематичні заходи із Teambuilding, Time-manаgement), обміну позитивними практиками та домовленістю про проведення спільних зібрань у межах реалізації проєкту. Не менш насиченою була й програма культурних заходів, участь у яких дозволила ознайомитися із всесвітньо відомими пам’ятками історії та культури міста Торунь, поглибити знання з історії права Республіки Польщі, біографії Миколи Коперника як представника правничого фаху середньовіччя.

Юридичний факультет подякував партнерам за співпрацю й висловив сподівання на її подальший розвиток.

Юридичний факультет ЗНУ

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини