Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті налагодили контакти із провідним дослідницьким центром Європи

На біологічному факультеті налагодили контакти із провідним дослідницьким центром Європи

На біологічному факультеті налагодили контакти із провідним дослідницьким центром Європи
17.09.2024 09:46 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет біологічний факультет наукова діяльність міжнародна діяльність співпраця академічна мобільність науково-дослідний центр ELI Beamlines

Під час нещодавнього візиту до ELI Beamlines – одного з провідних науково-дослідних центрів у Європі – науковиця біологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Марина Корнет отримала унікальну можливість глибше зануритися у світ лазерних технологій, які використовуються для передових досліджень у фізиці, біології та медицині.

 

Відомо, що розташований неподалік Праги (Чехія) ELI Beamlines є частиною загальноєвропейської наукової інфраструктури Extreme Light Infrastructure (ELI), і його вплив на світову науку порівнюють із роллю CERN. Варто зазначити, що перша зустріч доцентки кафедри хімії ЗНУ Марини Корнет з представником центру Martin Precek відбулася у червні 2024 року на конференції 12th RAD Conference в Чорногорії, де вони обговорювали потенційні напрями співпраці. Під час візиту до ELI Beamlines ці обговорення поглибились: їхні учасники розглянули більш конкретні можливості співпраці.

Під час візиту відбулась 3-годинна персональна екскурсію у супроводі вченого та заступника керівника відділу структурної динаміки Martin Precek і дослідниці цього ж відділу Anna Zymaková. Під час неї обговорили перспективи співпраці в галузі біологічних і фізичних досліджень. Зокрема, йшлося про роботу над сполуками, розробленими в Запорізькому національному університеті, які мають радіопротекторні властивості та здатні захищати організм від летальних доз рентгенівського опромінення (7 грей).

Нагадаємо, що на сьогодні Марина Корнет продовжує дослідження цих сполук у Дюссельдорфському університеті імені Генріха Гейне. Центр ELI Beamlines відкритий для міжнародної наукової співпраці і пропонує унікальні можливості для проведення досліджень у галузях фізики, біології та медицини за допомогою надпотужних лазерних технологій. Також кандилатка наук є гаранткою освітньо-професійної програми 102 “Хімія» (бакалаврат).

 

За матеріалами фейсбуку Марини Корнет

 

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини