Підсумки та завдання вступної кампанії, ефективність роботи біологічного факультету: про це йшлося на Вченій раді

24 жовтня відбулося засідання Вченої ради Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). На ньому обговорили результати цьогорічної вступної кампанії, визначили її завдання на новий навчальний рік, ефективність діяльності біологічного факультету та затвердили Програму підтримки молодих учених.
Підсумки та завдання вступної кампанії
Відповідальний секретар Приймальної комісії ЗНУ Станіслав Іваненко представив аналіз цьогорічної вступної кампанії та повідомив про нововведення, які впливають на вступ до вишу, такі як обов’язковий національний мультипредметний тест і творчий конкурс для окремих спеціальностей. Особливу увагу присвятили підвищенню прохідних балів для напрямків права, публічного управління, міжнародних відносин. Також озвучили нові вимоги для вступу на магістратуру, зокрема йдеться про обов’язкове складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ). Попри всі зусилля колективу університету, кількість вступників знизилася, що, за словами Станіслава Іваненка, пов’язано з воєнними умовами. Проте були представлені позитивні результати за окремими напрямками та оголошено про державні гранти на навчання для студентів. Ректор університету Микола Фролов високо оцінив роботу колективу під час вступної кампанії, зазначивши, що в непростих умовах вдалося зберегти конкурентоспроможність ЗНУ: “Ми перевершили рівень багатьох університетів, які перебувають у більш сприятливих умовах”. Він також наголосив на потребі активної підготовки до нової вступної кампанії та реалізації широкомасштабних заходів для залучення абітурієнтів. У проєкті рішення Вченої ради з цього питання, зокрема, йдеться про намір до 1 січня розробити та надати на затвердження ректорові План роботи Приймальної комісії ЗНУ на 2025 рік. Також затвердять на засіданні Вченої ради ЗНУ Правила прийому до вишу 2025 року. Під час профорієнтаційної роботи, наголошено в рішенні, з майбутніми вступниками та їхніми батьками треба чітко інформувати та роз’яснювати основні положення Порядку прийому, Правил прийому до ЗНУ, спеціальних умов вступу для пільгових категорій.
Про ефективність діяльності біологічного факультету
Декан біологічного факультету Людмила Омельянчик представила стратегічний план розвитку факультету, орієнтований на нові виклики в умовах воєнного часу й адаптацію до сучасних стандартів науки. Серед основних проблем були відзначені: невисокий рівень набору студентів, нестача сучасного обладнання для наукових досліджень і негативний вплив війни на освітній процес. Людмила Омельянчик підкреслила, що попри труднощі, колектив продовжує активно залучати студентів до онлайн-навчання й наукової діяльності, результати якої представлені у 46 госпдоговірних темах і 117 публікаціях. У рішенні Вченої ради з цього питання порядку денного, зокрема, наголошено на потребі підвищити індекс медіаприсутності, впізнаваності факультету, довіри до нього як осередку експертної думки, а також на позиціонуванні його науково-педагогічних працівників як публічних інтелектуалів. Аби покращити матеріально-технічну базу факультету до 2027 року заплановано завершити ремонт на першому поверсі третього корпусу, а також завдяки залученню коштів ЗНУ, грантів, виконання госпдоговірних тем.
Програма підтримки молодих учених
Одним із ключових питань засідання стало завтердження Програми підтримки молодих учених, яку представив Микола Фролов. За його словами, програма має на меті створити сприятливі умови для розвитку молодих наукових кадрів і забезпечити належні можливості для їхніх досліджень і публікацій. Детальніше про зміст Програми підтримки пресслужба ЗНУ вже повідомляла. За рішенням Вченої ради, найближчим часом буде створена робоча група з її реалізації, до 1 січня – розроблено річний план із її впровадження, а також виділено кошти для підтримки молодих вчених Запорізького національного університету. Ознайомитися з текстом проєкту Програми підтримки молодих учених ЗНУ можете тут dodatok_1_programa_p__dtrimki.pdf
Про присвоєння вчених звань
Вчена рада одностайно підтримала рішення про присвоєння вченого звання професора Юлії Огренич (кафедра фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку) та Поліні Стєганцевій (кафедра загальної математики). Звання доцента отримали Марина Гречнєва (кафедра загальної математики) та Дмитро Федчишин (кафедра цивільного права).
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu