Факультет журналістики показав свій виступ на Кубку першокурсників: перші думки і враження позитивні
У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває традиційний щорічний конкурс творчості – Кубок першокурсників. Частина факультетів уже виступила, студенти й викладачі переповнені враженнями та з нетерпінням чекають оголошення результатів. Зокрема непогано впоралася із завданням команда від факультету журналістики (Максим Дряпа, Польська Анжеліка, Богатова Юлія, Ланкіна Дарина, Богдан Євгенія, Скнар Марія, Черняховський Тимофій, Федір Малєв, Кокорєва Катерина, Богдана Соболь, Богдана Закенмахер, Ванярха Юлія, Швецова Анастасія). Чим же став цей захід для юнаків і дівчат, які зовсім недавно приєдналися до великої студентської спільноти університету і чиї кращі студентські роки припали на такий непростий для країни час, - про це у нашому інтерв’ю з деякими активістами змагання.
Прокоментуйте результат вашого виступу, будь ласка.
Юлія Богатова: Я в надзвичайному захваті від нашого виступу. Вважаю, що ми виклались на всі сто відсотків. Емоції шалені! Будучи на сцені, я не бачила зали, просто насолоджувалась процесом. Усе вийшло навіть краще, ніж ми розраховували. Після показу нашого номеру було відчуття задоволення неймовірне. Чекаємо наступні такі заходи, щоб проявити перед публікою наш факультет ще більше! Сподіваюсь на те, що ми отримаємо Кубок першокурсника, бо особисто я вважаю, що наш виступ заслуговує на перемогу.
Сценка, яку ви продемонстрували, сподобалась глядачам – це було видно за реакцією аудиторії. Хто автор сюжету і як виникла ідея?
Анжеліка Польська: Я була дуже вражена реакцією аудиторії. Ця підтримка, взаємодія з глядачами додають енергії, ти отримуєш кайф від виступу. Коли ми вирішували, яку тему брати, я запропонувала підняти питання індивідуальності. Сценарій сюжету написав наш друг Тимофій Черняховський, який брав участь у виступі. Під час репетиції ми дуже багато жартували, сміялися, вносили корективи, додаючи жарти, які спонтанно виникали на репетиціях. Наша мета полягала в тому, щоб глядач відпочив, отримав задоволення, посміявся. Також хотіли донести думку про те, що треба слухати свій внутрішній голос, любити себе таким, яким ти є насправді. У нас було обмаль часу на підготовку танців, тому я взяла на себе всю відповідальність і за три дні ми змогли вивчити два танці. Деяким учасникам було складно, але ми підтримували одне одного, жартували, коли було важко. В танці ми хотіли передати свої емоції, відчуття, різницю між тим, коли ти живеш думкою інших і думкою свого внутрішнього голосу. Гадаю, нам вдалося змусити багатьох замислитися.
Що саме ви хотіли сказати своїм виступом?
Максим Дряпа: Наш головний герой, проходячи через певні життєві обставини, певну життєву історію, сперечаючись із внутрішнім голосом, приходить до усвідомлення, що потрібно все ж таки дослухатися до того, що говорить серце, душа. Таким чином, своїм виступом ми хотіли показати, що потрібно добре розуміти, чого ти насправді хочеш, і робити те, що тобі приносить внутрішнє задоволення і викликає бажання діяти!
Зрозуміло, що з викладачів вам ніхто не допомагав. Лише студенти старших курсів. Наскільки їхня підтримка була корисною для вас?
Юлія Богатова: Підтримка студентів старших курсів стала нашою опорою на період репетиції. Ми разом продумували всі нюанси, про які ми, як першокурсники, не знали. Ми багато працювали, щоб із кожною репетицією покращувати наш виступ, це було дуже цінно. Тим більше, спілкування з людьми, які вже проходили через подібні заходи, стало для нас надзвичайно важливим досвідом на майбутнє, який знадобиться, коли ми будемо долучатися до різних інших заходів, показувати, ніскільки ми є шалено крутими. Я пишаюся кожним, хто працював над цим проєктом.
На факультет журналістики зазвичай потрапляє молодь, яка має «творчу жилку». Наскільки, на вашу думку, такі заходи, як Кубок першокурсника, дають вихід творчій енергії?
Анжеліка Польська: Творча молодь – це просто скарб для журналістики. Ви помітили, що в нас на виступі був невеличкий колектив? Але всі ці люди дуже творчі, кожен по-своєму. Може багато людей в одному виступі зіграти слабко, а може небагато народу проявили творчий підхід, – ось це саме про нас. Кубок першокурсників став для мене поштовхом творити, надихнув на народження ідей, подальшу активну участь у різних заходах. Він дуже об’єднав наш колектив, ми стали ще міцнішою студентською родиною. Впевнена, в університеті варто показувати себе, бо творча молодь – це майбутнє країни.
На сьогодні у вас з’явилося відчуття, що ви повноцінно влилися в життя факультету і продовжуєте його традиції?
Юлія Богатова: Звісно, абсолютно так. Бо це неймовірний досвід, який залишиться для нас прекрасними спогадами. Вже сумую за репетиціями, які проходили майже щодня. Я відчула смак університетського життя та дуже задоволена тим, що погодилася на участь у цьому заході. Маю надію, що не тільки ми насолодилися нашим виступом, а й глядачі, які знаходились у залі. Після виступу я зрозуміла, наскільки я дійсно ціную наш факультет та всіх людей, із якими ми працювали. Усвідомлюю, що це було моє найвірніше рішення – вступити на факультет журналістики ЗНУ, бо це неймовірна академічна сім’я, куди хочеться завжди повертатися!
Участь у цьому заході не стала на заваді нормальної підготовки до занять?
Анжеліка Польська: Участь у конкурсі в жодному разі не завадила навчанню та не викликала ніяких проблем. Дякую нашим викладачам журфаку за розуміння! Вони дуже нас підтримували на нашому виступі. Конкурс надихнув мене, показав, що суспільство потребує творчої, драйвової, красивої та яскравої молоді. Після виступу хочеться творити, доносити свої думки до людей.
Чи можуть, на ваш погляд, здібності до сценічної діяльності допомогти вашій майбутній професійній кар’єрі?
Максим Дряпа: Журналістика – це також про мистецтво. Мистецтво слова, подачі думки... На мій погляд, саме сценічна діяльність, постійні репетиції, тренування допомагають привести до ладу емоції, взяти контроль над словом, правильно будувати та висловлювати думки на публіку. Це особливо важливо для журналістів, оскільки від таких умінь залежить розуміння, сприйняття суспільством новин, текстів, закликів тощо.
Напевно, знайдуться люди, які вважають, що під час війни недоречно проводити традиційний конкурс талантів. І таку позицію можна зрозуміти. А як ви до цього ставитесь?
Максим Дряпа: Думаю, це залежить особисто від кожного. Я прагну спілкуватися, відкривати нові можливості, розвиватися попри всі сучасні виклики, які мають місце в Україні. Наші захисники та захисниці важко працюють, докладають героїчних зусиль, щоб ми як нація розвивались, і добре, що такого формату заходи приносять користь, сприяючи спілкуванню, знайомствам, творчому єднанню талановитої молоді. Радію, що університет, зокрема Центр культури ЗНУ, надає нам подібні можливості.
Мирослава Чабаненко,
доцентка кафедри журналістики,
кураторка академічної групи 6.0614ж
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu