Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Як реалізуються держбюджетні науково-дослідні теми, які пріоритети розвитку науки в ЗНУ: про це говорили на НТР

Як реалізуються держбюджетні науково-дослідні теми, які пріоритети розвитку науки в ЗНУ: про це говорили на НТР

Як реалізуються держбюджетні науково-дослідні теми, які пріоритети розвитку науки в ЗНУ: про це говорили на НТР
25.11.2024 10:26 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University засідання науково-технічної ради звіти наукова діяльність науково-дослідна частина

22 листопада в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулось онлайн-засідання науково-технічної ради під головуванням проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука. На зустрічі заслухали ключові доповіді щодо наукових досягнень університету за рік, визначили нові стратегічні напрями роботи та обговорили перспективи подальшого розвитку.

 

Про виконання держбюджетних науково-дослідних тем

Із проміжним звітом про реалізацію науково-дослідної теми «Європейські практики диджиталізації як інструмент забезпечення соціально-економічної безпеки в умовах війни та повоєнний період» виступила її наукова керівниця, професорка, завідувачка кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку Алла Череп. Професор, завідувач кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки Юрій Бєлоконь розповів про те, яких успіхів вдалося досягти у виконанні науково-дослідної теми «Термохімічне пресування матеріалів спеціального призначення».

Професор кафедри історії і теорії держави та права Олексій Макаренков представив результати виконання науково-дослідної теми «Елімінація корупційних загроз національній безпеці України інструментами міжнародного права із застосуванням цифрових технологій». Він наголосив, що дослідження мало широкий спектр завдань, які вдалося виконати успішно. Результати були апробовані на міжнародних конференціях, зокрема в Німеччині, а також впроваджені у навчальний процес юридичного факультету.

Професорка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності факультету журналістики Вікторія Ковпак прозвітувала про виконання науково-дослідної теми «Соціально-комунікаційні механізми дискурсу деколонізації в умовах війни: український та глобальний контексти», представивши результати багатогранного дослідження, яке охоплювало економічні, культурні та соціальні аспекти. За її словами, одним із важливих завдань було виявлення економічних викликів, пов’язаних із деколонізацією. У роботі також проаналізували мовні аспекти деколоніального дискурсу, які відіграють важливу роль у формуванні та зміцненні української національної ідентичності. Дослідження об’єднало спеціалістів із різних галузей, що дало змогу сформулювати практичні рекомендації для популяризації процесів деколонізації як в Україні, так і за її межами.

Про наукову діяльність факультетів

Доцентка кафедри української мови Оксана Меркулова розповіла про здобутки та перспективи наукової роботи філологічного факультету. Його співробітники взяли участь у понад 70 конференціях, з яких 20 були міжнародними. Серед останніх звершень – традиційна масштабна та представницька всеукраїнська наукова конференція «Література й історія»

На особливу увагу заслуговують досягнення студентів філологічного. Зокрема, студентка Дар’я Харчева отримала президентську стипендію, що стало свідченням високого рівня підготовки на факультеті. Оксана Меркулова також відзначила чималі успіхи в розвитку академічної мобільності на філологічному.

Про здобутки та перспективи наукової діяльності факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму доповів його декан, професор Микола Маліков. Він відзначив успіхи в розробці сучасних методів діагностики стану здоров’я та підготовці спортсменів до міжнародних змагань. Факультет має високий кадровий потенціал: 10 докторів і 30 кандидатів наук активно працюють над запровадженням інноваційних підходів.

Про пріоритети наукової діяльності ЗНУ

Начальник науково-дослідної частини Дмитро Арабаджиєв представив стратегічний план розвитку науки, який визначає пріоритети університету до 2027 року. За його словами, документ розроблений на основі стратегічного плану Міністерства освіти і науки України. Важливим складником плану є підтримка молодих вчених, а також запровадження законодавчих ініціатив для розвитку інноваційної інфраструктури. Дмитро Арабаджиєв також зосередив увагу на атестації наукових напрямів, яка розпочалася в листопаді цього року та вплине на фінансування наукової діяльності в університеті.

Про розвиток студентського наукового товариства

Голова наукового товариства студентів, аспірантів і докторантів ЗНУ Данило Будько представив план його розвитку. Серед ключових напрямків роботи – створення загального бренда для науковців, організація дискусій і турнірів, а також залучення першокурсників до наукової діяльності. «Проведено моніторинг ситуації на факультетах, виявлено, що половина товариств є активними й ефективними», — зазначив Данило Будько.

І ще

До складу науково-технічної ради університету за посадою ввели в. о. завідувача відділу аспірантури і докторантури ЗНУ Вікторію Буличову та голову НТ САД ЗНУ Данила Будька.

 

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини