23 листопада, за ініціативи студентської ради біологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) та заступниці декана з виховної роботи Раїси Литвиненко, за участю студентів до Дня пам’яті жертв Голодоморів та 91-х роковин Голодомору 1932-1933 років, а також масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років в Україні провели інформаційну годину-реквієм під гаслом «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».
В організації та проведенні заходу взяли участь: виконуюча обов’язки голови студентської ради Дар’я Перепелиця, голова культурно-масового сектору студентської ради Микита Лобач і студентка Софія Кульбачна. Учасниками заходу стали понад 30 осіб, зокрема декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, заступниця декана з наукової роботи Віра Копійка, заступниця декана з виховної роботи Раїса Литвиненко, доцентка кафедри хімії Вікторія Перетятько, доцентки кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Наталія Новосад та Наталя Григорова, доцентка кафедри генетики та рослинних ресурсів Олена Бойка, в.о. завідувачки кафедри хімії Вікторія Генчева, доцентка кафедри загальної та прикладної екології і зоології Наталія Притула, старший викладач кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Максим Максименко та інші викладачі, а також студенти денної форми навчання бакалаврату і магістратури.
Під час заходу ведучі ознайомили присутніх з історичними подіями тих страшних років, коли радянський уряд цілеспрямовано знищував українського селянина, зокрема про прийняття у серпні 1932 року сумнозвісної постанови про «охорону соціалістичної власності» або закону «про 5 колосків», який став передвісником Голодомору; про жахливу статистику тих часів, коли в Україні щохвилини вмирало голодною смертю 17 людей, за годину – 1000, за добу – понад 24 тисячі; про братські могили для голодуючих; про розкуркулення та насильницьку колективізацію; про ізоляцію голодуючих районів. Так, у червні 1933 року, за оцінками демографів, смертність від голоду в Україні досягла апогею: померли лише за цей місяць від 800 тисяч до понад 1 мільйона осіб. 1933 рік став для України часом національної катастрофи, наслідки якої відчуваємо і понині. На заході розповіли і про прийняття 28 листопада 2006 року Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», згідно з яким Голодомор визнано геноцидом українського народу та про визнання Голодомору злочином проти українського народу у всьому світі.
Пролунали вірші про Голодомор, присутнім запропонували переглянути архівні світлини, документальні відео. Пам’ять жертв Голодомору вшанували хвилиною мовчання. Ведучі також закликали присутніх доєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання на вшанування пам’яті жертв Голодоморів, а також загальноукраїнської акції «Запали свічку» на підвіконні.
Біологічний факультет
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu