Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні Вченої ради вручили атестати професорів, говорили про виклики воєнного часу та досягнення вишу

На засіданні Вченої ради вручили атестати професорів, говорили про виклики воєнного часу та досягнення вишу

На засіданні Вченої ради вручили атестати професорів, говорили про виклики воєнного часу та досягнення вишу
27.11.2024 11:31 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет засідання Вченої ради господарська діяльність юридичний факультет вручення атестатів професора присвоєння вчених звань

26 листопада в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання Вченої ради. На його початку ректор Микола Фролов вручив атестати професорів завідувачці кафедри комп’ютерних наук Галині Шило та завідувачу кафедри електричної інженерії та кіберфізичних систем Вікторові Коваленку.

Як ЗНУ відповідає на виклики війни

Проректор із навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір виступив із доповіддю про господарську діяльність університету в умовах воєнного стану, її поточний стан, проблеми, а також перспективи. Серед головних викликів було названо пошкодження інфраструктури університету, що суттєво ускладнює проведення навчального процесу. Ще одним викликом є ефективна реакція на потреби внутрішньо переміщених осіб. «Під час війни багато людей стають внутрішньо переміщеними, що вимагає від навчальних закладів адаптації умов проживання та навчання для цих осіб», – зазначив Сергій Кушнір.

Великою проблемою для якісного навчання є регулярне вимкнення електрики. Проректор розповів, що для відповіді на ці виклики університет вже забезпечив навчальні корпуси генераторами, що дозволяє працювати й навчатися, незважаючи на перебої зі світлом. До того ж плани в діяльності університету постійно оновлюються й адаптуються відповідно до нових умов і викликів, які висуває перед вишем війна.

Заслухавши доповідь Сергія Кушніра, члени Вченої ради ухвалили рішення продовжити заходи з енергозбереження й ефективного використання енергоресурсів, до 31 грудня впровадити систему енергетичного менеджменту університету, постійно поліпшувати енергонезалежність університету, а також розвивати позитивний досвід залучення грантових коштів, аби покращувати матеріально-технічну базу вишу.

Про ефективність діяльності юридичного факультету

Декан юридичного факультету, професорка Тетяна Коломоєць доповіла з цього питання. Вона зазначила, що студентський контингент на бакалаврському рівні залишається стабільним протягом останніх чотирьох років, незважаючи на виклики воєнного часу. «На факультеті навчається 725 студентів, які розподілені по різних освітніх програмах», — підкреслила декан.

Юридичний факультет також стикається з викликами, зумовленими підвищеними вимогами до вступу на магістратуру. «Для вступу на магістратуру необхідно мати диплом бакалавра за освітньою програмою Право” або “Міжнародне право”, що обмежує можливості для студентів з інших ОП», — зазначила декан факультету Тетяна Коломоєць.

Крім того, суттєво зросли вимоги до рівня балів на вступних іспитах, таких як Єдине фахове вступне випробування, тест з іноземної мови та Тест навчальної компетентності, що створює додаткові труднощі для абітурієнтів.

Особливу увагу приділили акредитації освітньої програми «Право». «ОП Право” має пройти акредитацію на різних рівнях. Це є важливим кроком для забезпечення якості освіти», — зазначила Тетяна Коломоєць. Зрештою, в рішенні Вченої ради з цього питання йдеться про всебічну підготовку для проходження чергових акредитацій як ОП «Право», так і ОП «Правоохоронна діяльність» (рівень бакалавра, 2026 р.). Серед іншого в ньому згадано про потребу в захистах докторських дисертацій, одержанні вчених звань професора й доцента, щоб зміцнювати й надалі кадровий потенціал факультету. Щодо перспектив профорієнтаційної роботи юридичного факультету в рішенні, зокрема, зазначено про потребу розширити її територіально в межах усієї держави, а також підвищувати індекс медіа-присутності, впізнаваності факультету, довіри до нього як осередку експертної думки.

Присвоєння вчених звань

Під час засідання Вченої ради було розглянуто й затверджено питання про присвоєння вчених звань науково-педагогічним співробітникам вишу. Звання «професор» присвоєно: Ельдарові Веремчуку (кафедра англійської філології та лінгводидактики), Наталії Верлос (кафедра конституційного та адміністративного права), Олександрові Краснокутському (кафедра філософії, публічного управління та соціальної роботи).

Звання «доцент» присвоєно: Дарині Лютій (кафедра туризму, рекреації та готельно-ресторанної справи), Руслані Половинкіній (кафедра підприємництва, менеджменту організації та логістики), Олені Саєнко (кафедра обліку та оподаткування), Юлії Шовкопляс (кафедра викладання другої іноземної мови).

 

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини