Викладачі економічного факультету запросили випускників Економіко-правничого коледжу продовжити навчання в ЗНУ
25 листопада в межах профорієнтаційної роботи економічного факультету Запорізького національного університету (Zaporizhzhia National University). відбулася зустріч зі студентами-випускниками Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Облік і аудит».
На зустрічі були присутні завідувачка економічним відділенням ЕПФК ЗНУ Світлана Чубич; викладачка економічних дисциплін, голова циклової комісії економічних дисциплін та менеджменту коледжу Ірина Мордвінова; в .о. декана економічного факультету, докторка наук, професорка Валентина Гельман, завідувачка кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку, докторка наук, професорка Алла Череп, завідувачка кафедри обліку і оподаткування, докторка наук, професорка Неля Проскуріна та заступниця декана економчіного факультету з профорієнтаційної роботи, старша викладачка кафедри управління персоналом і маркетингу Валерія Тимошик.
Під час зустрічі Валентина Гельман запросила студентів-випускників після закінчення коледжу продовжити навчання на економічному факультеті ЗНУ за освітньою програмою «Облік і аудит». Наголосила, що факультет – лідер у наданні освітніх послуг у регіоні. Незважаючи на важкі часи та умови воєнного стану, в яких працює факультет та університет загалом, економічні спеціальності користуються попитом як серед абітурієнтів так і серед майбутніх роботодавців. Підтвердженням цьому слугує працевлаштування випускників економічного факультету за обраними спеціальностями за фахом. Так уже в студентські роки здобувачі вищої освіти набувають професійного досвіду, підвищують фахові компетентності, що забезпечує конкурентоспроможність на ринку праці.
Неля Проскуріна, своєю чергою, зауважила, що такі зустрічі корисні як для студентів коледжу, так і для всіх викладачів кафедри. Вона підкреслила, що кафедра має багато пропозицій щодо працевлаштування, адже бухгалтер – це основа для всіх професій економічної галузі. Отримуючи освіту за ОП «Облік і аудит», студенти можуть в подальшому обіймати посади від бухгалтера до фінансового радника. Викладачка відзначила, що професія за сучасних умов потребує кожного дня відкривати щось нове. Особливо це стосується податкового, законодавства, нормативної бази. Тому що від цього залежить обґрунтоване прийняття економічних рішень.
Особливою відмінністю професорсько-викладацького складу кафедри обліку і оподаткування є те, що усі її викладачі – фахівці-практики у сфері бухгалтерського та фінансового обліку. Наприкінці своєї промови Неля Проскуріна ознайомила присутніх із переліком підприємств, з якими кафедрою укладено угоди про співпрацю і на яких студенти старших курсів і магістри проходять виробничу практику. А також надала контактні данні для подальшого зворотного зв’язку телефоном чи через соцмережі.
Професорка Алла Череп також запросила усіх присутніх на зустрічі студентів коледжу до вступу у Запорізький національний університет на ОП «Фінанси і кредит» економічного факультету. Вона звернула увагу, що ОП «Фінанси і кредит» та ОП «Облік і аудит» належать до однієї галузі знань: 07 «Управління та адміністрування». Професії фінансиста і бухгалтера дуже затребувані серед молоді, тому що фахівці за цими спеціальностями потрібні в будь-якій галузі економіки, організації, фірмі, компанії, установі, на підприємстві будь-якої форми власності. Спікерка наголосила, що основною умовою для вступу до лав економічного факультету є успішна здача НМТ. Перевагами вступу на економічний факультет є те, що дисципліни, які викладаються за навчальним планом, перезараховують, якщо аналогічні дисципліни студенти вивчали в коледжі. Тому важливе завдання для випускників – плідно до нього підготуватися. Наприкінці свого виступу Алла Череп запросила майбутніх абітурієнтів на День відкритих дверей економічного факультету, який заплановано на середину грудня 2024 року, надала контактні дані для подальшого зворотного зв’язку.
Після виступів представників економічного факультету студенти ЕПФК ЗНУ поставили питання. Так, Анастасія Тарасенко поцікавилася, чи є переваги для вступників коледжу. Валентина Гельман проінформувала, що окремо надаються бюджетні місця для тих, хто вступає за скороченою системою навчання. Головна умова – високі бали за результатами НМТ. Алла Череп ще раз нагадала, що навчальні плани коледжу інтегровані із навчальними планами факультету, тому вступники, яких зарахують за результатами вступної кампанії на економічний факультет за обраною спеціальністю, мають скласти академрізницю з навчальних дисциплін.
Світлана Маковоз запитала, як готують студентів до роботи над проєктами міжнародного рівня. Валентина Гельман відповіла, що студенти економічного факультету беруть участь у міжнародних олімпіадах і конкурсах студентських наукових робіт. Вони мають можливість пройти стажування в зарубіжних університетах за програмами академічної мобільності, беруть участь у заходах факультету в межах міжнародної грантової діяльності. Алла Череп повідомила, що на факультеті реалізується 5 міжнародних проєктів, зокрема пов’язаних із зеленим туризмом і цифровізацією бізнесу. Вона звернула увагу на те, що при факультеті працює бізнес-інкубатор, у якому фахівці на безкоштовній основі надають консультації щодо започаткування власного бізнесу. Також професорка повідомила про досвід учасників бізнес–інкубатору стати переможцями «Гри стартапів» і отримати як нагороду значний грошовий приз.
Анна Шевчук захотіла дізнатися про процедуру вступу за скороченою програмою навчання. Алла Череп зауважила, що процедура вступу єдина для всіх абітурієнтів через складання НМТ. Ірина Мордвінова наголосила, що для тих студентів, хто складав Національний мультипредметний тест у минулому році, але бажає покращити результати, існує можливість скласти НМТ у 2025 році.
Леся Кучеренко поцікавилася базами стажування на факультеті. У відповідь Неля Проскуріна нагадала, що факультет співпрацює майже з усіма промисловими підприємствами м. Запоріжжя, і студенти мають можливість проходити виробничу практику. Також вона повідомила, що найближчим часом факультет планує укласти договір про співпрацю із корпорацією «МЕТІНВЕСТ».
Наприкінці зустрічі Ірина Мордвінова подякувала всім присутнім за плідну співпрацю. Вона висловила впевненість, що ті студенти, які ще не визначилися із своїм подальшим напрямом у житті, після зустрічі зроблять правильне рішення щодо продовження навчання на економічному факультеті ЗНУ за обраною спеціальністю.
Представники економічного факультету щиро подякували за допомогу в організації зустрічі директорці Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ, кандидатці наук, викладачці вищої категорії Олені Грибановій і завідувачці економічним відділенням ЕПФК ЗНУ Світлані Чубич.
Валерія Тимошик,
заступниця декана економічного факультету
з профорієнтаційної роботи,
Ірина Мордвінова,
голова циклової комісії економічних дисциплін та менеджменту
Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu