
Захід «Екологічні злочини та відповідальність: побудова ефективної державної екологічної інспекції на основі досвіду Чехії» відбувся як частина міжнародного проєкту «Чисте повітря для України», який реалізується неурядовими організаціями «Арніка» (Чехія) та «Фрі Ардуіно» (Івано-Франківськ). Проєкт працює в межах програми TRANSITION у співпраці з місцевими громадськими ініціативами і за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Серед його учасників були представники Інженерного навчально-наукового інституту імені Юрія Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).
Чим цікавий цей проєкт для майбутніх екологів? Передусім, можливістю почути від професіоналів про їхній досвід та основні кроки до створення прозорої та ефективної системи екологічного нагляду в Чехії. А ще, це можливість порівняти те, як працює держекоінспекція в Україні та обговорити як чеській досвід можна імплентувати в нашій країні. Не став винятком і цей захід. Під час виступу радник директора Агентства охорони природи Чеської Республіки Ян Плеснік надав рекомендації, спрямовані на покращення практичного застосування законів. Він звернув увагу на необхідність підвищити обізнаність громадян і збереження доброчесності природоохоронних органів. На його думку, для України приведення цих практик у відповідність зі стандартами ЄС і сприяння міжнародній співпраці матимуть вирішальне значення в найближчі роки.
Понад 400 учасників мали змогу долучитися до обговорення почутого. Серед них були представники Держекоінспекції України, громад, університетів і екологічних організацій. Приєдналося до нього й студентство Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ. Зокрема, студенти спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища» Єлизавета Джос, Євгенія Клименко, Катерина Савченко, Ганна Мирна, Іван Халілєєв та аспіранти спеціальності 101 «Екологія» Сергій Карпій, Євгенія Тарабан, Микита Жаворонков, Денис Гордієнко, Дмитро Височін, Дмитро Калегов, Павло Олійник. А також – заступниця директора з наукової роботи ІННІ ім. Ю. Потебні ЗНУ Каріна Бєлоконь. За її словами, «студенти інституту отримали корисну та цікаву інформацію, що дозволила їм глибше зрозуміти принципи функціонування екологічної інспекції та набути практичних навичок у створенні ефективних систем екологічного нагляду».
Facebook ІННІ ім. Ю. Потебні ЗНУ: https://www.facebook.com/IngenerkaZNU
Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю. Потебні ЗНУ
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu