Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колективу ЗНУ представили членів Наглядової ради

Колективу ЗНУ представили членів Наглядової ради

Колективу ЗНУ представили членів Наглядової ради
28.12.2024 11:33 Все Головні новини Наглядова рада ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Міністерство освіти і науки України Наглядова рада експеримент

27 грудня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий познайомив представників адміністрації, факультетів, Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні, фахових коледжів та інших структурних підрозділів із членами Наглядової ради вишу.

В. о. ректора ЗНУ Олександр Бондар у вітальному слові підкреслив, що ця зустріч важлива та визначальна для розвитку університету, який бере участь в експерименті МОН України, спрямованому на вдосконалення системи управління закладами вищої освіти та розвиток їх автономії. «Запорізький національний університет нині гідно виконує свою освітню, наукову та соціальну місію. Ми впевнено дивимося уперед, реалізовуємо свою стратегію. Водночас є чітке усвідомлення, що управлінська вертикаль вишу потребує перевантаження, тому ми модернізуємо Вчену раду, формуємо культуру лідерства, готуємо молодь до управління справами університету. Але для цілісного вирішення питань розвитку університету потрібен і погляд ззовні, тож заради цього університет і бере участь в експерименті», – зауважив Олександр Бондар.

Звертаючись до аудиторії, Міністр щиро подякував університетській спільноті за «важливий вчинок – за вірність своєму місту, своєму регіону, своєму університетові та своєму покликанню». Він відзначив, що «Запорізький національний університет – потужний авторитетний заклад на університетській карті нашої країни. Ви зробили багато для того, щоб він був успішним, і керівництво, і кожен викладач, і управлінці, і науковці. Ваші студенти відомі люди. Ваші випускники очолюють уряди, ваші випускники працюють у бізнесі. Вам є чим пишатися». Міністр подякував колективу ЗНУ за сміливість в умовах великої війни, в місті, за 30 кілометрів від лінії фронту, взяти участь в експерименті, що підтверджує націленість вишу на модернізацію, постійну роботу над собою. Окремо Оксен Лісовий подякував членам Наглядової ради – успішним представникам влади, бізнесу, управління – за участь у проєкті МОН, за їхнє прагнення допомогти ЗНУ стати «топовим європейським університетом».

Відтак Міністр представив членів Наглядової ради вишу. Кожен із них стисло розповів про себе, а також про ті питання діяльності ЗНУ, на яких зосередиться. Так, Олена Жук планує розглянути фінансові питання та штат університету. Руслан Гутніков переконаний, що його «креативні ідеї, креативне мислення зможуть принести в управлінні університету нові свіжі рішення». Сергій Кушнір відзначив, що ЗНУ нині – «європейський університет з гарною територією, з красивими корпусами, з найбільшим набором студентів, тому хочеться продовжити розпочате». Він переконаний, що виш закінчить експеримент із найкращим результатом. Сергій Чопоров планує зосередитись на менеджменті наукової діяльності університету. Бориса Шестопалова цікавлять питання зв’язків вищої освіти та бізнесу. Він зазначив: «Ми хочемо побудувати принципово нову країну з новою економікою, з новими індустріями, які дозволяють створювати дійсно якісний продукт. Я для себе точно зрозумів, що жодні зміни в країні не можливі без змін у навчанні, в освіті». Про відсутніх на зустрічі членів Наглядової ради ЗНУ – Олексія Нікіфорова та Вадима Денисенка – коротко розповів сам Оксен Лісовий. Говорячи про склад Наглядової ради загалом, він відзначив, що це «дуже різні люди, але спільні в одному – вони успішні та мають потужний досвід і мотивацію попрацювати на успіх великого колективу, великої інституції, дуже важливої інституції. Вони ділитимуться з вами експертизою, надаватимуть її університету для того, щоб він досягнув успіху». Оксен Лісовий зауважив, що Наглядова рада – «це ті люди, які будуть затверджувати стратегію університету. Колектив розробляє її як кожна нормальна команда спільно, а Наглядова рада стратегію затверджує. Вона обирає ректора і погоджує склад ректорату». І члени Наглядової ради, і Міністр щиро переконані в тісній і плідній співпраці з колективом ЗНУ та покладатимуться на його знання й досвід.

В. о. ректора ЗНУ Олександр Бондар, підсумовуючи зустріч, відзначив, що участь в експерименті для університету – дуже відповідальний крок, на який покладено великі сподівання. Готовність невідкладно включитися в роботу, про яку заявили члени Наглядової ради, не може не тішити, тому Олександр Бондар закликав їх «зануритися в університетську проблематику, ознайомитися з університетськими справами» якнайшвидше і запевнив, що колектив, ректорат і Вчена рада вишу налаштовані на конструктивну взаємодію з Наглядовою радою.

 

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини