Професорка кафедри екології Києво-Могилянської академії прочитала лекцію для здобувачів ІННІ ім. Ю.М. Потебні

Нещодавно для студентів і магістрантів освітніх програм «Технології захисту навколишнього середовища» і «Інженерна екологія та технології вторинної переробки», а також аспірантів спеціальності 101 «Екологія» Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели гостьову лекцію.
Заняття, яке провела професорка кафедри екології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Лідія Горошкова, поповнило знання молоді з дисциплін «Оцінка техногенного навантаження на довкілля» (для аспірантів), «Оцінка впливу на довкілля» (для магістрантів) та «Основи екологічної безпеки» (для бакалаврів). Його тема – «Методологія виявлення та фіксації наслідків російської агресії для водно-болотних угідь міжнародного значення в контексті можливостей їх повоєнного відновлення» (на прикладі Рамсарських угідь «Східний Сиваш» і «Центральний Сиваш»).
Лекторка розповіла студентам і присутнім на заході викладачам про результати своїх досліджень, присвячених стану природно-заповідного фонду України під час війни. За словами аспірантки Євгенії Тарабан, Лідія Горошкова «детально розглянула вплив окупації та військових дій на водно-болотні угіддя, зокрема, на Рамсарські угіддя, що мають важливе екологічне значення для підтримки біорізноманіття. Особливу увагу приділила методам виявлення та фіксації шкоди, завданої природним територіям, а також необхідності їхнього відновлення в умовах післявоєнного періоду. Лекторка наголосила на важливості таких досліджень для ефективного планування заходів відновлення після завершення конфлікту. Виявлення наслідків російської агресії допоможе зберегти біорізноманіття та сприятиме відновленню екосистем, що критично важливо для стабільності навколишнього середовища».
Наприкінці лекції Лідія Горошкова запросила учасників заходу до співпраці в дослідженні впливу ракетних обстрілів на екологічний стан Національного заповідника «Хортиця». Присутні підтримали ініціативу та висловили бажання долучитися до цієї важливої роботи.
«Студенти та викладачі високо оцінили лекцію, – розповідає заступниця директорки ІННІ ім. Ю. Потебні ЗНУ Каріна Бєлоконь. – Вони подякували Лідії Горошковій за корисну інформацію та важливі практичні рекомендації, а також побажали подальших успіхів у її дослідженнях, що сприяють відновленню та збереженню природних ресурсів України».
Facebook ІННІ ім. Ю. Потебні ЗНУ: https://www.facebook.com/IngenerkaZNU
Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю. Потебні ЗНУ
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu