Підготовка до другого семестру, курс загальновійськової підготовки, стипендіальна комісія: про це говорили на ректораті
30 грудня відбулося останнє цього року засідання ректорату ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Олександр Бондар розпочав його із позитивних вражень від візиту міністра освіти і науки України Оксена Лісового до вишу, під час якого він представив його колективу членів наглядової ради. В.о. ректора зазначив, що експеримент від МОН триває, однак було б добре, якби у дещо вищому темпі. Також Олександр Бондар упевнений, що ЗНУ неодмінно продемонструє історію успіху, а керівники факультетів/ ІННІ/ підрозділів уже мають формулювати пропозиції розвитку власних структур для наглядової ради вишу на найближче майбутнє. Вчена секретар Оксана Проценко повідомила, що наступне засідання Вченої ради заплановане на 28 січня. Заступниця начальника відділу кадрів Яна Драєвська відзначила, що в свіжому номері газети «Запорізький університет» опубліковане оголошення про конкурс на заміщення вакантних посад. Відповідно, претенденти до 27 січня можуть подавати потрібні документи до відділу діловодства та архіву.
Про курс загальновійськової підготовки та склад Приймальної комісії
Проректорам Олександрові Гурі, Геннадію Васильчуку та Сергієві Кушніру доручили підготувати проєкт наказу про комплекс заходів щодо впровадження в університеті з 1 вересня Постанови Кабміну України № 1393 від 5 грудня 2024 року «Про затвердження Порядку проведення початкової загальновійськової підготовки». Олександр Бондар зауважив, що це доручення вкрай важливе, адже для викладання курсу загальної військової підготовки для студентів денної/ дуальної форми навчання потрібна окрема кафедра з належним забезпеченням, зокрема, матеріальними ресурсами. Програма курсу – різноаспектна, що, відповідно, вимагає залучати до викладання різних фахівців.
Також Олександрові Гурі спільно з деканами, директоркою ІННІ доручили роботу над проєктом заходів із підготовки громадян України до національного спротиву відповідно до Закону України № 1702-ІХ «Про основи національного спротиву».
Ректорат доручив Олександру Гурі та Станіславові Іваненку підготувати проєкт наказу про затвердження складу Приймальної комісії на 2025 рік.
Про навчання, роботу стипендіальних комісій та групи забезпечення освітнього процесу
На засіданні ректорату ухвалили рішення про контроль за перебігом зимової заліково-екзаменаційної сесії та підготовкою до організації навчання в другому семестрі. Зокрема, графіки перескладань академічних заборгованостей мають бути у вільному доступі для студентів; навчальні дисципліни другого семестру потрібно розміщувати у СЕЗН ЗНУ Moodle, а на січневих вчених радах факультетів/ ІННІ варто заслухати питання про стан контенту навчальних дисциплін у Moodle. До 5 січня подовжено термін вибору дисциплін для студентів. Про це їх треба повідомити.
Декани факультетів, адміністрація ІННІ повинні подбати про переведення студентів-контрактників на вільні бюджетні місця. На факультетських офіційних сторінках найближчим часом треба оприлюднити академічний рейтинг студентів за результатами зимової заліково-екзаменаційної сесії та підготувати проєкти наказів на призначення академічних та соціальних стипендій. Засідання стипендіальної комісії університету заплановане на 10 січня.
Присутнім нагадали, що Центр забезпечення якості освіти терміново потребує інформації про групи забезпечення освітньо-наукових програм (не менше 3-х осіб, які мають освітню та/або професійну кваліфікацію, відповідну освітньо-науковій програмі, науковий ступінь та/або вчене звання та працюють у закладі освіти за основним місцем роботи). А також про групи забезпечення освітнього процесу. До їхнього складу входять усі науково-педагогічні працівники, які забезпечують обов’язкові компоненти кожної ОНП із зазначенням цих складників.
І ще про важливе
Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов повідомив, що за підсумками методичного семінару про результати цьогорічних акредитаційних процедур, який відбувся 26 грудня, буде підготовлено розлогий, деталізований документ («дорожню карту») стосовно особливостей акредитації 2025 року. Також Юрій Каганов нагадав присутнім про розпорядження Центру забезпечення якості освіти № 127 від 24 грудня «Про проведення опитувань стейкхолдерів освітніх програм», порадив ознайомитись із проєктом критеріїв рейтингування, розміщеним у рубриці «Громадське обговорення» на сайті університету.
Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук привітав команди економічного та біологічного факультетів і ІННІ ім. Ю. Потебні з виграшем трьох держбюджетних тем. Проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності Олена Тупахіна відзначила, що вперше за останні декілька років представниця студентства ЗНУ перемогла в конкурсі на навчання у США: серед 19 студентів із усієї України є й студентка факультету соціології та управління нашого вишу.
Наприкінці засідання Олександр Бондар привітав усіх із Новим роком і побажав міцного здоров’я, гараздів і віри в українську Перемогу.
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:

