Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Сучасна розробка науковців ІННІ ім. Ю.М. Потебні підвищить енергоефективність переробки будівельних матеріалів

Сучасна розробка науковців ІННІ ім. Ю.М. Потебні підвищить енергоефективність переробки будівельних матеріалів

Сучасна розробка науковців ІННІ ім. Ю.М. Потебні підвищить енергоефективність переробки будівельних матеріалів
07.02.2025 14:51 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Інженерний навчально-науковий інститут імені Юрія Потебні кафедра металургійного обладнання кафедра металургійних технологій екології техногенної безпеки навчально-наук

Патенти на винахід вже стали візитною карткою Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Ось і нещодавно було зареєстровано та опубліковано патент «Зносостійка сталь», розроблений у тісній співпраці представників кафедри металургійного обладнання та навчально-наукової лабораторії новітніх технологій навчально-наукового виробничого центру «Металспецпроєкт» кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки. А серед тих, хто працював над ним, – професор Юрій Бєлоконь доценти Тетяна Васильченко, Андрій Власов, Олексій Гречаний і Сергій Шейко.

«Запропоноване технічне рішення, – зазначив завідувач кафедри Андрій Власов, – є важливим не тільки для зміцнення обороноздатності нашої країни, а й стане в нагоді при її відбудові в повоєнний час. Адже основне призначення розробленої сталі – використання для виготовлення деталей гірничо-збагачувального обладнання, що працюють в умовах агресивного абразивного зношування, а саме, в роторних і молоткових дробарках. Розроблена сталь дозволить значно підвищити енергоефективність переробки будівельних матеріалів під час відновлення зруйнованих будівель».

Своєю чергою, завідувач лабораторії новітніх технологій, а з початку нового семестру й співробітник кафедри металургійного обладнання Сергій Шейко підкреслив, що не збирається зупинятися на досягнутому та сподівається на «подальшу плідну співпрацю з колегами, й вже на кваліфікаційній експертизі знаходиться заявка на винахід, що стосується виготовлення магнієвих сплавів».

Приємно зазначити, що на кафедрі металургійного обладнання велике значення надається спадковості поколінь. За словами Олексія Гречаного, «у науковому напрямі кафедри зберігаються традиції, закладені ще такими метрами, як Олександр Іванович Сапко, Анатолій Якович Жук, Георгій Петрович Малишев та Йосип Кузьмич Огінський». Магістрант першого року навчання Ростислав Худяков займається під керівництвом викладача кафедри Олександра Івахненка проблематикою розробки уніфікованого обладнання для рециклінгу пластикових відходів із метою подальшого їхнього використання в деталях металургійного обладнання. «Таке рішення, – говорить Олексій Гречаний, – дозволить повторно використовувати пластикові пляшки в якості філаменту для 3D-принтерів». Також Олександр Івахненко є керівником проблемної групи «Механічна інженерія та підвищення експлуатаційної стійкості машин», якою було відновлено після довгострокового простою кафедральний 3D-принтер. До роботи цієї наукової групи, зокрема, долучаються здобувачі, як студенти бакалаврату – Руслан Циганок і Богдан Миленький, так і магістранти – Михайло Вернидуб, Родіон Скрипка й Ростислав Худяков. «Можна підбити підсумки, – підкреслив Олексій Гречаний, – що доки є зацікавленість наукою в перспективної молоді, кафедра продовжуватиме жити та розвиватися».

 

Facebook ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ:

https://www.facebook.com/IngenerkaZNU

 

Матеріал надав Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні ЗНУ

 

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини