Виконання рішень Вченої ради ЗНУ, результати зустрічі з Наглядовою радою, здобутки та перспективи науки у виші: про це говорили на ВР

25 лютого у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання Вченої ради під головуванням в.о. ректора Олександра Бондаря. На ньому розглянули й обговорили, зокрема, результати виконання рішень Вченої ради за 2024 рік, здобутки та перспективи наукової діяльності вишу, а також зустріч представників адміністрації ЗНУ, керівників факультетів/ ІННІ ім. Ю. Потебні/ фахових коледжів і структурних підрозділів із членам Наглядової ради.
Про хід виконання рішень Вченої ради
В.о. ректора, перший проректор Олександр Бондар подякував усім постійним комісіям Вченої ради за допомогу у підготовці доповіді, відзначивши особливу активність роботи трьох із них, очолюваних деканом юридичного факультету Тетяни Коломоєць, професором математичного факультету Сергієм Гребенюком і доценткою факультету соціології та управління Наталією Лепською. У своєму виступі Олександр Бондар відзначив, що чимало рішень Вченої ради виконано, однак у деяких напрямах необхідно посилити роботу та контроль. Заслухавши й обговоривши доповідь в. о. ректора, було ухвалено рішення, в якому, серед іншого, йшлося про чітке дотримання п. 6 ст. 36 Закону України «Про вищу освіту» та п. 54 Постанови Кабінету Міністрів України № 1029 від 6 вересня 2024 р. «Про реалізацію експериментального проєкту щодо розвитку автономії деяких закладів вищої освіти» щодо реалізації рішень Вченої ради університету відповідно до наказів ректора університету. Також має бути посилено контроль за своєчасною розробкою, затвердженням та набуттям чинності нормативних локальних документів університету. П. 3.15 Положення про Вчену раду Запорізького національного університету слід неухильно виконувати, а проректорам і вченому секретареві доручено контролювати своєчасне виконання як рішень ВР, так і наказів, виданих на їх підставі. Також у проєкті рішення з цього питання йшлося про потребу включати до плану роботи вчених рад факультетів/ ІННІ та педагогічних рад фахових коледжів питання про результати реалізації рішень Вченої ради університету, що їх стосуються безпосередньо. На засіданнях ректорату планують розглядати ті рішення Вченої ради, які не було виконано або виконано частково.
Про результати зустрічі з членами Наглядової ради
Олександр Бондар поділився з присутніми враженнями від низки зустрічей членів Наглядової ради з представниками ЗНУ. Він відзначив, що ці заходи були корисні та продемонстрували зацікавленість і усвідомленість членів Наглядової роботи у власній фаховій роботі, її загальній націленості на позитивний для вишу результат. За словами Олександра Бондаря, голова Наглядової ради Борис Шестопалов висловив від імені всіх його колег упевненість у неабиякому потенціалі факультетів/ ІННІ/ коледжів ЗНУ, але роботи з удосконалення попереду багато. В. о. ректора наголосив, що Наглядова рада чудово розуміє свої можливості та повноваження, свідома своєї ролі в експерименті. Водночас він заявив, що позиція колективу вишу у взаємодії з Наглядовою радою повинна бути проактивною та конструктивною. Її члени радо відгукнуться на пропозиції від факультетів/ ІННІ/ коледжів і структурних підрозділів. Олександр Бондар також зауважив, що експертна думка членів Наглядової ради зі стратегування, реорганізації ЗНУ, вдосконалення різних видів його діяльності вкрай важлива та цінна. Ймовірно, відзначив він, за 2-3 тижні буде більше відомо про конкурс на посаду ректора університету.
Про здобутки та перспективи наукової діяльності
Проректор із наукової роботи Геннадій Васильчук представив доповідь щодо результатів наукової діяльності університету за минулий рік. Незважаючи на складні умови функціонування через війну, ЗНУ зміцнює свої позиції як один із провідних наукових закладів регіону. Зокрема, доповідач наголосив на необхідності вдосконалення структури забезпечення наукової діяльності, підвищення кількості публікацій в авторитетних наукометричних базах, модернізації наукових лабораторій та активної участі університету в міжнародних грантових програмах. Серед іншого, у проєкті рішення Вченої ради вказано, що задля розширення присутності університету в міжнародному освітньо-науковому просторі та підвищення рівня якості наукових досліджень слід покращити матеріально-технічну базу наукових центрів та лабораторій. Зокрема, біологічного факультету для екологічного моніторингу забруднення та повоєнного відновлення вод
них, рослинних ресурсів, ґрунтів та тварин південно-східних територій України, а також лабораторії металургійних досліджень у складі навчально-науково-виробничого Центру «Металспецпроєкт» для проведення фундаментальних та прикладних досліджень у галузі металургії, впровадженню їх результатів у навчальний процес та промислове виробництво. У проєкті рішення йдеться і про потребу кращої популяризації наукових досягнень ЗНУ та підвищення суспільного визнання здобутків завдяки номінуванню на державні та міжнародні премії, активнішому висвітленню у вебпросторі. Крім того, Вчена рада ухвалила рішення про атестацію наукових напрямів із загальноуніверситетським аналізом її результатів, а також затвердила стратегії розвитку науки в ЗНУ на 2025-2027 роки.
Про кадрові питання
Рішенням Вченої ради було обрано завідувачів кафедр: кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності – професорка Віта Березенко; кафедри туризму, рекреації та готельно-ресторанної справи – професорка Наталія Маковецька; кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин – доцент Станіслав Черкасов. Також ухвалили рішення про присвоєння вченого звання доцента: Вікторії Грандт (кафедра психології), Оксані Давиденко (кафедра підприємництва, менеджменту організацій та логістики), Яні Удодовій (кафедра обліку та оподаткування).
І ще про важливе
З подання проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури були затверджені нові освітні програми для бакалаврів і магістрів, а також внесли зміни до навчальних планів аспірантури. Окрему увагу присвятили оновленню нормативних документів університету, серед яких: положення про розроблення освітніх програм; порядок присвоєння професійних кваліфікацій; оновлені правила переведення студентів на бюджетну форму навчання. Серед інших питань варто відзначити: запуск наукового напряму «Бджільництво та апітерапія» у навчально-науковому центрі «Екологія»; заходи щодо відновлення інфраструктури Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. М. Потебні; реалізацію програми енергозбереження в університеті; створення навчальної лабораторії для спеціальності «Фізична культура і спорт»; навчально-методичні та наукові видання, рекомендовані до друку.
Фотогалерея Володимира Лінікова
https://cms.znu.edu.ua/index.php?action=photo%2Fphoto_category_view&photo_category_id=378
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu