
24 та 25 лютого відбулися організаційні онлайн-зустрічі педагогічних працівників дошкільної освіти прифронтових регіонів України в межах проєкту «Покращення доступу до послуг дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій та раннього відновлення в Україні» (UNICEF). Його реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України. Серед учасників заходу були викладачі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).
У лютому до проєкту долучилися педагоги альтернативних закладів освіти у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській областях. У заходах узяли участь понад 1300 педагогів закладів освіти, в яких проводяться очні зустрічі з дітьми дошкільного віку.
В організаційних заходах взяли участь: виконавча директорка з науково-методичної роботи ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ольга Косенчук; медійна координаторка проєкту Наталія Олесюк; дослідниця Університету Парми (Італія), експертка дошкільної освіти «Асоціація працівників дошкільної освіти» Наталія Тарнавська; доцентка кафедри дошкільної освіт Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Наталія Миськова; доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Людмила Шульга.
Під час зустрічей розглянули питання з організації роботи в межах проєкту в березні, змістовий компонент освітніх зустрічей з дітьми, проведення моніторингового дослідження щодо забезпечення якості освіти, взаємодія з батьками.
Питання щодо змісту освітніх зустрічей у межах проєкту висвітлила авторка щомісячних навчально-методичних посібників для дітей середнього та старшого дошкільного віку «Топчик» та «Маршрутизатор» Людмила Шульга. Основний акцент виступу вона зробила на створенні безпечного освітнього середовища, в якому діти можуть досліджувати світ, навчатися через гру та розвивати навички емоційної стійкості. Водночас авторка наголосила на широкому спектрі питань тематичних освітніх зустрічей у березні: розвитку емоційної сфери, соціально-ігровій взаємодії, художньо-естетичному розвитку та запровадженні здоров’язбережувальних практик. На прикладах освітнього змісту тематичних зустрічей розглянули питання реалізації головних завдань педагогів: інтегрувати ігрові активності, забезпечити емоційну підтримку дітей та створювати умови для їхнього всебічного розвитку навіть у складних умовах.
Організаційна зустріч педагогів дала змогу сформувати чіткий план роботи на березень, спрямований на розвиток дошкільнят, оцінку ефективності освітнього процесу та розширення співпраці з родинами. Освітяни висловили вдячність організаторам проєкту за підтримку та можливість співпраці, що допоможе зробити дошкільну освіту доступною та якісною навіть у складних умовах.
Захід організували за підтримки ЮНІСЕФ, представники якого надають суттєву допомогу в реалізації освітніх ініціатив у прифронтових регіонах України.
Слідкуйте за подіями кафедри дошкільної та початкової освіти на Facebook-сторінці: https://www.facebook.com/groups/918075885296746
Кафедра дошкільної та початкової освіти
факультету соціальної педагогіки та психології
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu