Науковці ЗНУ долучилися до обговорення трансформації освітніх стандартів у галузі фізичної культури і спорту

11 березня в інтелектуальному просторі Національного університету фізичного виховання і спорту України відбувся Всеукраїнський фаховий семінар із забезпечення якості вищої освіти в галузі знань «Освіта» за спеціальністю А7 «Фізична культура і спорт» на тему «Трансформація освітніх стандартів у галузі фізичної культури і спорту: концептуальне осмислення та імплементація інноваційних моделей». Серед його учасників були науково-педагогічні працівники кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).
Дискусійний наратив семінару сфокусували на критичному осмисленні трансформаційних процесів, що відбуваються у сфері підготовки фахівців фізичної культури та спорту. При цьому фахівці врахували сучасні виклики освітнього середовища. Захід зібрав провідних науковців, освітян та експертів у галузі забезпечення якості освіти. І це сприяло продуктивному науково-методичному діалогу.
Фокус семінару зосередили на комплексному аналізі парадигмальних змін у сфері проєктування, впровадження та оцінювання освітніх програм, що відповідають як національним вимогам академічної доброчесності, так і міжнародним стандартам якості. Учасники розглянули структурні аспекти адаптації освітніх компонентів й андрагогічних принципів навчання до вимог Європейського простору вищої освіти (EHEA). Зокрема крізь призму Болонського процесу. А ще проаналізували механізми внутрішнього та зовнішнього забезпечення якості в контексті інтеграції інноваційних педагогічних технологій.
Дискурсивна частина заходу охоплювала проблематику багаторівневої оцінки ефективності підготовки фахівців, критерії акредитаційних процедур, питання індикативного моніторингу академічних результатів здобувачів освіти та перспективи синергетичної взаємодії академічних інституцій у площині міжуніверситетської інтеграції та координації освітньо-наукових політик. Особливу увагу приділили процесам цифровізації освітнього середовища. Адже вони уможливлюють запровадження адаптивних навчальних технологій та персоніфікованих траєкторій розвитку професійної компетентності майбутніх фахівців у сфері фізичної культури і спорту.
Завдяки конструктивному міждисциплінарному обговоренню, що відзначалося глибоким рефлексивним осмисленням сучасних викликів освітнього простору, семінар став платформою для формування науково-методичних засад подальшого удосконалення системи вищої освіти. Отримані науково-методичні напрацювання стануть базисом для проєктування модернізованих освітніх стандартів, що ґрунтуються на принципах інтегративного підходу, когнітивної мобільності та адаптивного навчання.
Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ висловили подяку Національному університету фізичного виховання і спорту України за ініціативну роль у концептуалізації та організації заходу.
Факультет фізичного виховання, здоров’я та туризму
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu