Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка юридичного факультету Стефанія Бузулуцька

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка юридичного факультету Стефанія Бузулуцька

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка юридичного факультету Стефанія Бузулуцька
21.03.2025 12:05 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випускнків ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». До його реалізації активно долучаються представники різних факультетів вишу. Натомість працювати за спеціальністю чимало студентів починає ще під час навчання. Прикладом такого позитивного досвіду є історія професійного становлення й успіху студентки 4-го курсу юридичного факультету (бакалаврат, спеціальність «Право»), помічниця юриста в юридичному відділ будівельної компанії Стефанії Бузулуцької.

На юридичному факультеті запитали Стефанію про її шлях пошуку себе в професійній сфері. Ось що вона розповіла:

– У вересні 2022 року я захотіла працювати. На той час я перейшла на 2 курс юридичного факультету. На початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України наше навчання в університеті було дуже важким: постійні тривоги, обстріли, зупинення лекцій та семінарів під час обстрілів і тривог. Юридична справа мені дуже подобалась і попри всі ці ускладнення в житті та навчанні, моя жага до знань була настільки сильною, що я вирішила використовувати вільний в період призупинення занять та після занять час для здобуття практичних навичок. Мій перший етап на цьому шляху пов’язаний із випробовуванням себе як помічниці адвоката. Заробітна плата була зовсім невелика, але мене це поки не бентежило, адже я хотіла набути досвіду та стати професійним юристом. Хоча саме адвокатська діяльність мене не дуже приваблює, але дізнатися справу зсередини було цікаво. На цій посаді я виконувала доручення адвоката, принтер був моїм найкращим другом. Стільки документів я не друкувала ніколи, та ще й по декілька примірників. Фасувала архівні або поточні документи, проглядала процесуальні документи, ставила печатки, відправляла до суду. Згодом вже почала й сама складати процесуальні документи. Набувши ці та інші навички, я вирішила розвиватись в юридичній сфері далі, знайшла вакансію помічника юриста юридичного відділу в будівельній компанії. Ризикнула, відправила резюме, пішла на співбесіду та влаштувалась на роботу. Масштаби компанії мене здивували. Там є відділи продажів, маркетингу, бухгалтерський, юридичний, і це тільки складова офісу, не враховуючи працівників на підприємстві, складах тощо. Мене змотивувало те, що мене прийняла така компанія. Крім тих завдань, що мені вже були знайомі з попереднього місця роботи (робота зі складання документів, виконання доручень керівника, перевірка процесуальних документів, складання звітів, робота з архівом, зустрічі з різними людьми), у цій кампанії на мене покладено чимало й інших різноманітних завдань. Якщо на першому етапі свого професійного пошуку в офісі адвоката найчастіше я стикалась зі шлюбними та військовими справами, то працюючи у будівельній кампанії, я отримую навички у значному спектрі інших сфер, що пов’язані з виробництвом (сертифікація, умови), логістикою, оформленням договорів продажу, питаннями повернення товарів, працевлаштуванням, співпраці з іншими компаніями. І мені дуже подобається бути багатозадачною, це дає можливість розвивати свій кругозір на 360 градусів.

‒ Стефаніє, які риси, на вашу думку, мають бути притаманні людині, яка обрала професію юриста?

‒ На мою думку, це, насамперед, уважність до деталей. Іноді дрібна-дрібнесенька помилка може призвести до значних негативних наслідків. Далі, це працьовитість, завзятість, дисципліна. Загалом секрет успіху базується лише на щирому бажанні займатися тим, що тобі до душі, а всі інші риси підштовхують та допомагають наблизитися до своїх цілей. Це стосується будь-якої сфери в нашому житті.

‒ Чому свого часу ви обрали для вступу саме юридичний факультет ЗНУ?

‒ В мене батьки також юристи. Вони радили, а я була не проти, бо цікавилась цією сферою.

‒ Чи знадобилися вам під час роботи знання, отримані на юридичному факультеті ЗНУ?

‒ Оскільки я завершила на той момент лише 1 курс, то ще не встигла отримати значних знань із юридичних дисциплін, натомість вже було уявлення про юридичні професії, перші початкові знання та вміння. Тому, працевлаштовуючись, я відверто казала, що ще не маю супер-знань, але швидко навчаюсь. Так і вийшло. Розібратися можна в чому завгодно, коли є бажання.

‒ На вашу думку, на сьогодні ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?

‒ Так, звичайно. Перша ціль була в принципі вступити до юрфаку, бо як і всі абітурієнти, дуже боялась не скласти іспити.

‒ Які ваші плани на майбутнє?

‒ Чесно, складно відповісти. Наразі життя таке мінливе, я вже звикла жити днем і моментом. Я навіть не думала, що піду працювати до того, як отримаю диплом, але ось так вийшло.

‒ Як складаються ваші стосунки з викладачами та однокурсниками під час навчання?

‒ Перший курс я закінчила на «відмінно». В мене були гарні оцінки, я постійно заходила в зум, робила завдання, тому все було добре, як із викладачами, так і з одногрупниками. Шкода тільки, що доводилось зустрічалися лише онлайн. Поєднання навчання та роботи є доволі значним викликом, адже часу на спілкування з одногрупниками майже немає. З викладачами стосунки нормальні, вони завжди підтримують.

‒ Який найяскравіший спогад із студентських років, що вже минулі (перший-третій курси)?

‒ Мені запам’яталась посвята у студенти в 2021 році. Це була яскрава тусовка, «жива» зустріч та спілкування студентів. Надалі коронавірус та війна розлучила більшість з нас.

‒ Які поради щодо професійного становлення ви могли б сформулювати для майбутніх юристів, студентів юридичного факультету?

‒ Насолоджуйтесь тим, що ви робите. Це – основне правило життя. Я б не розділяла саме «Поради для майбутніх юристів». В моєму світогляді є лише те, що мені подобається. Так буває, люди усвідомлюють те, що навчаються не там, де хочуть, живуть, не там де хочуть, роблять зовсім не те, що хочуть. Моя «історія успіху» не база, не показник та не провідний шлях. В мене так склалося, бо всі дії йшли від душі, а не від навʼязливого соціуму та інших прикладів.

‒ Яким и бачите розвиток університету, зокрема юридичного факультету, та які напрямки роботи потребують найбільшої уваги?

‒ Працювати під час війни – це просто жах. Ракети над головою літають, студентів до купи не зібрати, усі знаходяться хтозна де, психологічний стан студентів та викладачів бажає бути кращим. Ці всі умови настільки спотворюють процес навчання, не передати словами. Колектив ЗНУ молодці, що намагаються «вирівняти» процес навчання, створити сприятливі умови, але звичайно незручності ще є.

Юридичний факультет

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини