
Кафедра акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) привітала своїх випускників Наталію Зубик і Петра Желєва з наданням почесного звання «Заслужений артист України».
На кафедрі підкреслили, що це – визнання їхнього таланту, відданості мистецтву та вагомого внеску в розвиток театрального життя Запорізького регіону.
Так, випускник ЗНУ 2007 року Петро Желєв із 2005 року працює актором у Запорізькому академічному театрі молоді. Його талант і творча індивідуальність відзначені на престижних фестивалях. Серед його нагород – спеціальний приз фестивалю «ТЮЗ-2009» за роль Коника («Муха-Цокотуха»), диплом «Найкраща роль у драматичному спектаклі для дітей» фестивалю «Січеславна-2014» за роль Кролика («У пошуках Дракона»), диплом переможця «Січеславна 2021» у номінації «Найкраща чоловіча роль II плану» за роль Савки у виставі «Сто тисяч» І. Карпенка-Карого. У 2018 році Петро Желєв спробував себе в режисурі, поставивши шоу «Вірю в дива». У його творчому доробку – ролі у виставах: «В пошуках Дракона», «Дайте завісу!.. Негайно!», «Жінка в стилі осінь», «Квадратура кола», «Кицьчин дім», «Lісова казка», «МДД - JAVA», «Мільйон за дружину», «Муха-Цокотуха», «Переполох у молочному королівстві», «Романтики, або Шалене кохання», «Тринадцята зірка», «Езоп» (Лисиця і Виноград), «Мільйон за дружину», «Тарасові сни», «Як Іванко місто врятував», «Рудольфіо», «Україна - це МИ», «Наша Наталка, або Що ви кажете про любов?», «Прощальне плаття для Frau», «Інопланетянин в місті Z», «Дві стріли», «Двоє на гойдалках», «Апельсинова принцеса», «Аладдін», «Сто тисяч», «Тато в павутинні», «Казкова Україна», «Ladie’s Night», «Чарівна перлина Адельміни», «Бенефіс заслуженого артиста України Максима Березнера», Новорічне шоу «Кабаре», «Загадкове нічне вбивство собаки», Шоу-програма «Тисяча поцілунків», «Таланти і покійники». Окрім творчої діяльності, Петро Желєв активно займається волонтерською діяльністю. Він допомагає військовим, переселенцям та усім, хто потребує підтримки. Його небайдужість та активна громадянська позиція є прикладом для наслідування.
Випускниця 2019 року Наталія Зубик із відзнакою закінчила Запорізький національний університет, здобувши ступінь магістра за спеціальністю «Сценічне мистецтво». Її творчий шлях розпочався у 2001 році в Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В. Магара, де вона й донині є провідною майстринею сцени. Актриса вражає глядачів різноплановістю своїх ролей, серед яких: Панночка («Тарас Бульба» М. Гоголя), Антігона («Антігона. Сни…» Софокла), Паола («Сублімація кохання» А. де Бенедетті), Матильда де Ла Моль («1830» за романом Стендаля «Червоне і чорне»), Марія в молодості («Мама-Марія» Г. Лютого), Джульєтта («Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра), Олена Йосипівна («Конотопська відьма» Г. Квітки-Основ’яненка), Ельга («Весела вдова» Ф. Легара), Мати Людожерчика («Людожерчик» Сюзанн Лебо). Окрім акторської діяльності, Наталія Зубик проявила себе як режисерка, поставивши музичну казку для дітей «Квітка-зорецвіт». Вона також активно займається громадською діяльністю, очолюючи первинну організацію Національної спілки театральних діячів України в театрі ім. В. Магара, бере участь у журі творчих конкурсів та організовує благодійні проєкти. Серед її нагород: 2005 р. – лауреатка обласного конкурсу для обдарованої молоді в номінації «Театральне мистецтво»; 2007 р. – лауреатка Обласної премії «За кращу акторську роботу», 2007 р. – переможниця фестивалю-конкурсу на вищу театральну нагороду Придніпров’я «Надія Січеславни-2007» у номінації «Найкраща жіноча роль другого плану» (роль Коринкіної – “Без вини винні” О. Островського); 2013 р. – переможець фестивалю-конкурсу на вищу театральну нагороду Придніпров’я «Надія Січеславни-2007» у номінації «Найкраща жіноча роль другого плану» за роль Матильди де Ла Моль у виставі «1830» за мотивами роману Стендаля «Червоне і чорне»; 2013 р. – лауреатка обласної премії ім. І. Паторжинського Українського фонду культури; 2014 р. – лауреатка II ступеня у номінації «Професійні виконавці» XXIII Всеукраїнського відкритого конкурсу читців ім. Т. Шевченка; 2015 р. – лауреатка Дніпропетровського відкритого фестивалю моно- та камерних вистав «Віват, актор!» за виставу «Час любити» за п’єсою Я. Верещака «ЗЕ ЧО РО».
Кафедра акторської майстерності пишається своїми випускниками, які досягли таких високих результатів. Їхній успіх – це натхнення для майбутніх поколінь акторів, які прагнуть до вершин мистецтва.
Кафедра акторської майстерності
факультету соціальної педагогіки та психології
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu