Студенти факультету іноземної філології дізналися про вимоги до сучасних учителів та новітні методи викладання

14 квітня на кафедрі романської філології і перекладу факультету іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулась зустріч зі стейкхолдерами, представниками онлайн-школи «French.etc».
На факультеті підкреслюють, що враховуючи вимоги сьогодення, а саме – дистанційне навчання, активне застосування нових технологій викладачами іноземної мови, останнім часом з’явилося чимало онлайн-шкіл, які пропонують освітні послуги з вивчення іноземних мов. Тож керівники та ментори онлайн-школи «French.etc» поспілкувалися з викладачами і студентами освітніх програм «Французька мова і література (переклад включно), англійська мова» та «Сучасні лінгвістичні і перекладознавчі студії (французька мова, англійська мова)». Серед учасників заходу були також і студенти освітньої програми «Мова і література (англійська)», які вивчають французьку мову як другу іноземну на кафедрі викладання другої іноземної мови.
З доповіддю на тему «Майбутнє професії онлайн-викладача французької мови» виступила співзасновниця та операційна директорка онлайн-школи «French.etc» Віра Ченкова. Спікерка звернула увагу присутніх на те, які професійні вміння та навички, особисті якості, мають бути притаманні викладачеві онлайн-школи. Йшлося, окрім іншого, про необхідність постійного вдосконалення власного професійного рівня, самоосвіту, комунікативність, творчість та організованість. Доповідачка зауважила, що сучасний викладач – це педагог, цифровий експерт і постійний учень водночас. Окремо висвітлили питання застосування новітніх технологій у викладанні французької мови та використання нових – комунікативних – методів навчання.
Зворушливим моментом зустрічі став виступ випускниці французького відділення 2023 року Юлії Клешні, яка наразі працює саме в онлайн-школі як викладачка і менторка, вже два роки. Присутнім цікаво було дізнатися про її досвід викладання, пов’язаний із застосуванням таких мультимедійних (TV5Monde, TCF) та нових дидактичних ресурсів (DELF, DALF, Edito А1, А2, В1, В2, С1, С2 та інші).
У майбутньому кафедра романської філології і перекладу має намір регулярно проводити такі зустрічі для того, щоб ознайомити студентів із новими форматами викладання іноземної мови, сучасними вимогами до вчителя. Адже це допомагає їм підготуватися до фахової діяльності й гідно себе представити на ринку праці.
Факультет іноземної філології
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu