
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура, начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів і відповідальна секретарка приймальної комісії вишу Дар’я Просяна зустрілися з випускниками коледжів ЗНУ. Йдеться про Фаховий коледжу бізнесу і харчових технологій, Запорізький металургійний фаховий коледж та Запорізький гідроенергетичного фахового коледжу.
Під час зустрічей майбутнім абітурієнтам розповіли про все, що потрібно знати, щоб стати студентами Запорізького національного університету. А щоб необхідна інформація завжди була під рукою, Дар’я Просяна надала всім учасникам презентацію з дорожньою картою вступника. І це ще не все. Незабаром ті абітурієнти, які не змогли приєднатися до заходів, зможуть подивитися їхній запис на сторінці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування. До того ж, у приймальний комісії діє консультаційний центр, який допоможе правильно подати документи до вступу, а юридичний відділ завжди надасть необхідні консультації щодо можливих пільг вступника.
Під час зустрічей Дар’я Просяна запросила їх ознайомитись із сайтом університету, де абітурієнти зможуть обрати для подальшої освіти спеціальності та освітні програми. Запропонувала спікерка учасникам і відвідувати сторінку приймальної комісії, адже саме тут завжди з’являється найактуальніша інформація про вступ. А заповнивши анкету випускника коледжу, абітурієнти зможуть вчасно отримувати всю необхідну їм інформацію.
Оскільки учасниками зустрічей були студенти коледжів, то й увага була зосереджена на вступі на перший курс за скороченим терміном навчання. Дар’я Просяна звернула увагу на те, що для вступу можна використовувати не лише цьогорічні результати НМТ, а й ті, що були отримані, починаючи з 2022 року. Вона акцентувала увагу на балах, які потрібно отримати, щоб вступити до ЗНУ. Для тих, хто мріє навчатися за державним замовленням, – прохідний бал має бути не нижчим ніж 130, за контрактом – 100, а за грантові кошти – 140.
До речі, можливість отримати освіту за грантові кошти –– дуже вагомий аргумент, щоб вступити до ЗНУ. Адже бюджетних місць завжди надається обмежена кількість, а грантове навчання значно розширює коло тих, хто завдяки своїм знанням може отримати освіту безкоштовно чи майже безкоштовно. Щоб отримати грант на навчання І рівня, абітурієнтам потрібно скласти НМТ із двох предметів із балами не нижче ніж 150 кожний; для ІІ рівня – 170. А ті, хто оберуть освітні програми з переліку спеціальностей із особливою підтримкою, – по 140 балів.
Звернула увагу Дар’я Просяна й на додаткові бали, які отримають слухачі підготовчих курсів, на складання творчих іспитів і на написання мотиваційного листа. Вона зосередила увагу присутніх на заході на документах, які потрібні для вступу та на строках вступної кампанії. Абітурієнт має надати документ про освіту та додаток до нього; паспорт і витяг про місце проживання; ідентифікаційний код; мотиваційний лист; сертифікат НМТ і результати його складання; 4 кольорові фото розміром 3х4, а хлопці ще й військово-обліковий документ.
Щоб вступити до ЗНУ, абітурієнти можуть подати 5 заяв для навчання за державним замовленням та 10 – за контрактом. Виділила Дар’я Просяна й найважливіші дати вступної кампанії. 1 липня – початок реєстрації електронних кабінетів; 3-10 липня – реєстрація на творчі конкурси; 19 липня – початок прийому заяв та документів і 1 серпня – завершення прийому заяв і документів.
Додаткову інформацію майбутні абітурієнти змогли отримати, поставивши питання, які їх цікавили, а відповіді на них надали Галина Микитів і Дар’я Просяна. Так, випускники цікавились: скільки триватиме навчання? Чи можна вступити до ЗНУ, якщо мешкаєш за кордоном? Яку академічну різницю потрібно буде скласти? Чи можна за успіхи в навчанні перевестися з контракту на бюджет? У відповідь учасники почули, що термін навчання складатиме 2 роки та 10 місяців. Вступити із закордону можна так саме, як і мешкаючи в Запоріжжі, проте документи потрібно переслати електронною поштою. Академічна різниця залежить від обраної спеціальності, але її складання безкоштовне. Перевестися на бюджет можливо, та, передусім, це стосується здобувачів пільгових категорій.
Заповнити анкету випускника коледжу можна тут.
Сайт Приймальної комісії:
https://pk.znu.edu.ua/4644.ukr.html
Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування:
https://sites.znu.edu.ua/vdpp/
Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю. Потебні ЗНУ
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu