
У квітні на філологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася низка важливих і змістовних заходів, що поєднали в собі науковий, мистецький, волонтерський та розважальний аспекти студентського життя.
Місяць розпочався з гостьової лекції Віктора Разживіна «Історична тематика в сучасній українській літературі». Захід зібрав широку аудиторію філологів. Після лекції гості мали змогу поставити злободенні запитання та поділитися власними думками. 3 квітня на філологічному факультеті оголосили завершення збору коштів на підтримку Дениса Авраменка. Організатори збору щиро подякували всім, хто долучився до акції. Звіт про переказ 4240 гривень опублікували на сторінці філологічного факультету в телеграм каналі. Того ж дня студентська рада факультету запросила всіх охочих на «Студвесну-2025», яка традиційно стала найбільш яскравим святом весни, гумору та творчості.
4 квітня виступ студентської команди філологічного факультету на «Студвесні-2025» вкотре довів, що молодь факультету – талановита й креативна, вона має непересічний естетичний смак. Завершення «Студвесни» відбулося 9 квітня – на гала-концерті всі учасники отримали заслужене визнання та оплески. Цьогоріч команда філологічного факультету здобула перемогу в 5 номінаціях: це – «Гумор», «Сценарій», «Декорації», «Запрошення». А також – перемога в номінації «Оригінальний жанр», яку отримала студентка 1 курсу Анастасія Єрмолова. Це була найбільша кількість здобутих номінацій в одного факультету, тож представники філфаку змогли з гордістю казати про найвищий рівень організації виступу та ідеї.
5 квітня викладачі та студенти філологічного взяли участь у масштабному профорієнтаційному заході ЗНУ «Welcome Day 2.0». Вони презентували абітурієнтам філологічний факультет, завороживши майбутніх вступників автентичними польськими костюмами та головною зіркою заходу – українською Мавкою. Запрошені гості дізналися про освітні програми та познайомилися з можливо майбутніми викладачами, тож на заході панувала атмосфера зацікавленості та комфорту. Цього ж дня представники факультету також ініціювали новий збір коштів на підтримку українських героїв – цього разу на генератори для 2-го стрілецького батальйону 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.
Другу половину місяця позначило активне інтелектуальне життя. 15 квітня відбулася відкрита лекція Аліни Карпій на тему «Українська література як простір для творчості: як працювати з обдарованими здобувачами освіти». Викладачка поділилася секретами, як зацікавити студентів, та здобутками найактивніших із них. 16 квітня одразу дві події зосередили увагу на народній творчості та традиціях: лекція Олени Шульги «Писанкарство – унікальний вид українського декоративного мистецтва» та лекція-тренінг Ірини Павленко «Створимо казку разом: лекція – творчість – гра». Учасники лекції з писанкарства мали унікальну можливість створити власні витвори мистецтва та відволіктися від навчання та роботи. А лекція-тренінг Ірини Павленко під модерацією Ірини Бакаленко об’єднала фольклорний та педагогічний підходи. Гості дізналися цікаву інформацію про зв’язок української народної творчості із всесвітньою традицією, а також про сучасні ресурси створення казок за допомогою штучного інтелекту (і навіть колективно створили одну!).
Продовжили активну підготовку до великодніх свят майстер-класом із розпису писанок, а також акцією «Збери великодній кошик для військових» – завдяки студентській спільноті вдалося передати на фронт символічну підтримку й тепло святкового родинного столу. Перед святковими вихідними не забули присвятити час і науці – студенти філологічного факультету традиційно долучилися до «Молодої науки», представивши свої мовознавчі та літературознавчі дослідження та проторувавши подальший шлях у світ знань.
Світле свято Великодня у 2025 році припало на 20 квітня. Студентська рада привітала студентів і викладачів, після чого усі вирушили на святкові вихідні. А вже 23 квітня знову поринули в літературні сенси під час гостьової лекції Людмили Даниленко про роман Василя Шкляра «Троща» і боротьбу за незалежність у сучасній українській прозі. Вкрай актуальною та близькою стала розповідь про особливості історичної репрезентації рідного міста – Запоріжжя – у романі видатного українського письменника.
Наприкінці місяця студентська рада долучилася до відзначення Дня математичного факультету, привітавши його представників і взявши участь у відповідних заходах. 26 квітня філологічний факультет приєднався до національного вшанування Дня пам’яті Чорнобильської трагедії, нагадавши про важливість завдання не забути про страшні події нашої історії. Факультет запропонував підбірку творів літератури про наймасштабнішу атомну катастрофу ХХ століття для ознайомлення з її причинами, наслідками та психологією жертв, які пережили трагедію на власному досвіді.
На філологічному факультеті багато уваги приділяють досягненням студентів, якими вони можуть мотивувати до успіху своїх колег. Так, 26 квітня філологи мали змогу долучитися до зустрічі з Іллею Калініченко, який поділився секретами успіху в галузі SMM на власному досвіді. Далі – більше! Квітневий лекторій завершили дві важливі філологічні події: 29 квітня відбулася відкрита лекція Марії Брус «Діахронія та синхронія фемінітивів української мови: розвиток категорії жіночності в XI–XV століттях». А 30 квітня – мотиваційна лекція Тетяни Парадовської «Змусити не можна зацікавити (умотивований вчитель = умотивований учень)».
Представники студентської ради філологічного факультету, розповідаючи про свої досягнення за квітень, зазначають: «Традиційно тримаємо руку на пульсі усіх найважливіших заходів як факультету, так і всього університету – залишайтеся в курсі, слідкуючи за нашими соцмережами. Упродовж квітня студентська рада продемонструвала багатовекторність своєї діяльності, об’єднавши наукову ініціативу, культурний розвиток, соціальну активність і підтримку ЗСУ. Дякуємо кожному, хто долучився до наших ініціатив».
Студентська рада філологічного факультету
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu