
До книжкового фонду друкованих видань наукової бібліотеки Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) надійшли нові наукові видання, які ввійдуть до кола літератури для професійної підготовки здобувачів вищої освіти та до джерельної бази наукових досліджень аспірантів і науковців.
Важливе джерело надходження – це отримання наукових видань у межах цільової комплексної програми Національної академії наук України Нещодавно безоплатно отримані видання, що вийшли у Видавничому домі «Академперіодика» та видавництві «Наукова думка» у 2024 році.
Для майбутніх філософів, істориків, філологів, мовознавців-латиністів надійшла унікальна збірка «Антологія латиномовних творів українських мислителів ХV-XVIII ст. У перекладі українською (Latinitas Roxlanie)». Видання стало першим кроком до ознайомлення національної і світової громадськості з латиномовною Україною. Україна має не один десяток латиномовних творів українських ренесансних гуманістів і численну рукописну латиномовну філософську спадщину професорів Києво-Могилянської академії. Антологія складається з двох частин: поезія та проза. Видання підготовлене науковцями Інституту філософії імені Г. Сковороди НАН України. У межах проєкту «Українська наукова книга іноземною мовою» отримано монографію Олени Головань і Віктора Харченка «Transmission of information using meteor radio channels». У ній представлені дослідження у галузі метеорної фізики, а також запропоновано концепція та технологія побудови перспективної системи метеорного зв’язку.
Проєкт «Наукова книга» представлений чотирма монографіями українських науковців. Колективну монографію науковців Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова, Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії імені В.П. Кухаря НАН України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Фізичні властивості наносистем з π-спряженими міжмолекулярними зв’язками» можуть залучити до професійної підготовки здобувачі вищої освіти, які обрали спеціальності у галузі біофізики, фізики, нанотехнологій, біології. Монографія Олексія Ребенка «Математичні основи сучасної статистичної механіки» зацікавить студентів старших курсів, магістрантів, аспірантів, науковців. У дослідженні підхід ґрунтується на методах нескінченновимірного аналізу, які найбільш адекватно відповідають математичним потребам опису фізичних систем з великою кількістю елементів. До кола літератури для здобувачів вищої освіти металургійних спеціальностей ввійде монографія Валентина Вереньова «Діагностика прокатних станів у перехідних режимах роботи», в якій автор розглядає різноманіття вібродинамічних процесів у лініях головного приводу валків клітей листопрокатних станів, а також розроблено та обґрунтовано нові способи і методи діагностування. У монографії Олександра Трофимчука, Дениса Зоріна, Василя Триснюка «Екологічна безпека підтоплених паводками територій» здобувачі екологічних і технічних спеціальностей ознайомляться з запропонованими авторами технологіями захисту довкілля, об’єктів і територій від катастрофічних паводків.
Ознайомитися з усіма книжковими виданнями, які щойно надійшли до університетської бібліотеки, можна, відкривши в меню на сайті наукової бібліотеки розділи «Нові надходження», віртуальні книжкові виставки «Нові надходження» та «Подаровані книги», а також фейсбук-сторінку наукової бібліотеки. Інформація про всі книги, номери журналів та інші види видань міститься в електронному каталозі онлайн на сайті наукової бібліотеки. Колектив наукової бібліотеки запрошує відвідувачів до читальних залів та абонементів, а користувачів електронного контенту на сайт!
Наукова бібліотека
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu