Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики підбили підсумки ще одного семестру курсу «Європейська журналістика миру і рішень»

На факультеті журналістики підбили підсумки ще одного семестру курсу «Європейська журналістика миру і рішень»

На факультеті журналістики підбили підсумки ще одного семестру курсу «Європейська журналістика миру і рішень»
14.05.2025 11:57 Все Головні новини Факультети Журналістики europeace ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет журналістики кафедра журналістики освітній процес міжнародна діяльність Еразмус+ Europeace

13 травня викладачі курсу «Європейська журналістика миру і рішень» факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) зустрілись онлайн, аби обговорити враження від групових підсумкових проєктів студентів, виставити бали та поміркувати про майбутні заходи.

Захист групових підсумкових проєктів курсу відбувся 5 травня. Студенти презентували результати власної журналістської, рекламно-піарної чи дослідницько-пошукової роботи в межах теми «Європейські цінності крізь призму журналістики миру та рішень». Студентки Діана Ткаченко та Софія Вагилевич працювали над проєктом «Відбудова». Це соціальна реклама (зовнішня й онлайнова) з просування ідей і принципів волонтерства в Україні в умовах російсько-української війни. Авторки запропонували свіжий і водночас ґрунтовний підхід до цієї теми, здатний спонукати широкий загал звернути увагу на волонтерство, збагнути його роль і значення під час війни й усвідомити свою власну роль у ньому. Студентки Валерія Чумарна, Єлизавета Божкова та Катерина Жукова презентували серію зразків соціальної (зовнішньої) реклами на підтримку військових. Дівчата звернулися до тих із них, що закінчили факультет журналістики ЗНУ, а зараз на передовій, аби з’ясувати, як правильно реагувати на військових у повсякденному житті, як з ними спілкуватися, дякувати їм. Відповіді на ці питання стануть у пригоді як фаховим журналістам і комунікаційникам, так і широкому загалу, адже багатьом із нас бракує навичок щирого, толерантного та нетравматичного спілкування з військовими. Група студентів – Карина Сінько, Єлисей Плетінь, Валерія Столярова та Микита Бурмістров – представили радіопрограму «Доступне місто: як у Запоріжжі реалізують інклюзію». Вони обрали тему інклюзії, адже вона безпосередньо стосується прав людини та рівного доступу до міського простору. Автори проєкту зазначили:

-         У Запоріжжі, як і в багатьох інших містах, інклюзивність залишається важливим, але часто недостатньо висвітленим питанням. Ми хотіли звернути увагу громади на потреби людей з інвалідністю. Ми не зосереджувалися лише на недоліках, а показали й позитивні приклади: де вже створено інклюзивні умови, які ініціативи втілюються, хто відповідає за зміни. Тож, ми підтримали підхід рішень, а не конфліктів, що є провідним принципом журналістики миру.

Студенти Марія Гридасова, Вероніка Ведмідьова, Анастасія Несен і Артур Гребенюк презентували телесюжет «Говорити про пережитий досвід сексуального насильства – важливо». Вони обрали цю тему, тому що «в українському суспільстві вона все ще залишається табуйованою. Багато постраждалих бояться говорити, відчувають сором чи недовіру до системи. Ми хотіли дати голос тим, хто вже готовий ділитися досвідом – не лише для підтримки інших, а й для посилення розуміння проблеми серед широкої аудиторії». Основне завдання, яке автори проєкту поставили перед собою, не звинувачувати, а пояснити, що відчуває постраждала, та як можна допомогти.

Решта студентів у мінігрупах представили результати власних дослідницько-творчих проєктів про «Журналістику без упереджень: висвітлення теми ВІЛ-СНІДу у новинному просторі», про жінок-військових у ЗСУ («Рівні серед рівних»), про ЛГБТ-спільноту в Україні й у війську.

Викладачі курсу «Європейська журналістика миру і рішень» (Катерина Сіріньок-Долгарьова, Віктор Костюк, Олена Усманова, Павло Мірошниченко, Юлія Любченко та Наталія Виговська) відзначили переваги та проблемні місця у представлених матеріалах, ставили питання про доречність обраних для втілення ідей форматів, звертали увагу на доцільність у деяких із проєктів експертної думки та подекуди ліпшої обґрунтованості результатів проведених досліджень. Також вони закликали студентів активніше взаємодіяти з викладачами курсу, що мають неабиякий практичний журналістський досвід, яким залюбки діляться з авторами проєкту для ліпшого втілення їхніх ідей.

Для довідки. Курс «Європейська журналістика миру та рішень» реалізується за програмою Еразмус+ модулю Жана Моне «Журналістика миру та рішень задля євроінтеграції України у воєнний та післявоєнний час» із 2023 до 2026 року. Його мета: узгодити журналістські практики в Україні з європейськими демократичними цінностями свободи слова, різноманітності, плюралізму, поширити унікальний український досвід репортажів про війну для розвитку журналістики миру та рішень у Європі; підготувати висококваліфікованих і свідомих журналістів, які б висвітлювали повоєнні гуманітарні і соціальні проблеми України, ґрунтуючись на підходах пошуку рішень і миротворчості; надавати журналістам практичні знання і компетентності, актуальні для входження в інформаційний та медійний простір ЄС.

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини