Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ День вишиванки відзначили святковою ходою, концертом, малюванням орнаментів і електро-фолк-рейвом

У ЗНУ День вишиванки відзначили святковою ходою, концертом, малюванням орнаментів і електро-фолк-рейвом

У ЗНУ День вишиванки відзначили святковою ходою, концертом, малюванням орнаментів і електро-фолк-рейвом
16.05.2025 13:49 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультети Центр культури комунікацій Студвесна-2025 творчий конкурс

15 травня, у День вишиванки, свято в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) розпочалося з ходи вишиванок від 5 навчального корпусу до 3, 1 та спортивного комплексу. Фінішною локацією став студентський майдан між другим і шостим навчальними корпусами. У ході взяли учать здобувачі освіти та представники викладацького складу і фахівці всього вишу: його факультетів, Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні та коледжів університету. Організатором події виступив – Центр культури та комунікацій.

Очолили ходу представники студентської ради, які тримали прапор України та виконували відомий патріотичний хіт «Ой у лузі червона калина». Згодом на студентській площі на всіх учасників свята чекав концерт, ведучою якого була керівниця Центру культури та комунікацій Ірина Осипчук. На заході спершу вшанували пам'ять героїв, які віддали своє життя за нашу країну та незалежність. А також висловили щиру вдячність захисникам, які боронять Україну і наше майбутнє.

 На святі присутнім розповіли, що Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції етнічного вишитого українського одягу. Згадали тут і про історію виникнення Дня вишиванки. Адже вперше його запропонувала відзначити 2006 року студентка Чернівецького університету, надихнувшись прикладом свого друга, який щодня носив вишиту сорочку. На святі підкреслили, що вишиванка – оберіг українського народу та генетичний код нації. А ще це один із найбільш давніх українських атрибутів. Раніше сорочка мала для наших предків магічний і релігійний сенс: з нею пов’язували забобони, застереження і вірування. Кожен символ і колір ніс сакральне значення, як і те, хто вишиває сорочку, з яким настроєм і думками.

Насичена концертна програма подарувала для свята особливо урочистий настрій. Серед виступів відзначили вокальні номери учасниць студії «Кантилена»: студенток математичного факультету Маргарити Бойко та ФІФ Ксенії Риженко. А також блискучий виступ хореографічної студії ДЕЛС із українськими вишитими рушниками.

Цікавою частиною програми стала розповідь про те, що кожен регіон України - незрівнянний в техніці виконання унікальних вишиванок. Майстрині з різних місцевостей по різному використовуваиа техніки вишивки, а особлива відмінність полягала саме в орнаментах. Український рушник був не просто річчю побутового вжитку. Він ставав невичерпним джерелом символіки. Кожен вишитий орнамент мав свою історію. Це мова без слів, що висловлює почуття, традиції та ідентичність народу. До прикладу, на Гуцульщині вишивку викладали на чорному фоні. У північних регіонах мисткині надавали перевагу як геометричному орнаменту, так і рослинному. На сорочках зображували виноград – символ сім’ї; калину, яка уособлювала українську духовність. Згодом почали вишивати хміль. Він оспівував молоду енергію та любов. Вишиванки у Криму суттєво відрізнялися від решти. У них перепліталися українська культура зі спадком тюркських народів. Кримські сорочки відрізняє також контраст кольорів. На них переважали квітчасті мотиви, де кожна квітка мала особливе значення. Їх добирали за віком та статтю: для молодих дівчат – троянди, для хлопців – тюльпани, а на вбраннях для літніх людей вишивали гвоздики. На вишиванках із Луганщини та Донеччини зображували пишні квіти, дерева, що були символом життя. Вишиванки із Заходу України характеризувалися щільною та пишною вишивкою. На Закарпатті в одній сорочці могли поєднати до десяти кольорів. Тож саме в продовження цієї важливої теми присутні мали змогу обрати собі візерунок від 24 областей України та Криму та зобразити його на полотні. Їх малювали чи у вигляді рушника, чи в образі саме вишиванки. Із цих орнаментів у навчальному корпусі №1 презентують інсталяцію «вишиту» здобувачами освіти та викладачами співробітниками вишу. До слова, також усі охочі могли помалювати і крейдою, що також прикрасило свято урочистими барвами.

Після творчих художніх змагань присутні танцювали разом. Вони стали у величезне коло і під керівництвом фахівців Центру культури та комунікацій вчились танцювати аркан – давній український народний танець. Відомо, що він поєднує людей в одну велику родину. Бо саме ж 15 травня також в нашій державі відзначали і День родини. Тож на присутніх чекав мегатанок із багатьма творчими цікавими елементами.

А вже згодом під гаслом «Музика, драйв і вільна атмосфера – без зайвих слів» відбувся електро-фолк рейв від талановитих звукооператорів і запальні танці гостей заходу.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

https://cms.znu.edu.ua/index.php?action=photo%2Fphoto_category_view&photo_category_id=401

 

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини