У колекції документалістики університетської бібліотеки з’явилася книга випускника ЗНУ про російсько-українську війну

До ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) надійшла нова книга. Вона написана військовим про російсько-українську війну. Для Запорізького національного університету «Щоденник артилериста» дуже особливий, адже його автор – випускник факультету історії та міжнародних відносин (тоді – історичного факультету) Геннадій Харченко. Уся спільнота університету переймалася долею героя.
Геннадій Харченко – боєць бригади «Азов». Повномасштабну війну він застав у Маріуполі. У полон з «Азовсталі» вийшов 17 травня 2022 року. В окупованому Донецьку російським «судом» його засудили до 25 років тюрми. Геннадій Харченко провів у російському полоні понад два роки і в жовтні торік повернувся додому. Книга Геннадія Харченка «Щоденник артилериста» вийшла у харківському видавництві «Фоліо» 2019 року в серії «Воєнні щоденники», а потрапила до бібліотеки щойно.
«Щоденник артилериста» Геннадія Харченка розповідає про війну без пафосу, надриву і високих нот. Автор майже не вживає слова «герой» не тому, що таких поряд з ним не було. Просто війна – важка робота. Навесні 2014 року Геннадій Харченко добровільно прийшов до військкомату, а влітку став командиром гармати у третій гаубичній батареї 55-ї окремої артилерійської бригади. Найважливіші події періоду активної участі артбригади в АТО Геннадій Харченко відтворив у книзі «Щоденник артилериста». У створенні книги авторові допомагали бійці 55-ї окремої артилерійської бригади і волонтери фонду «Сестри Перемоги». Книга оповідає про людей, які вирішили взяти до рук зброю, щоб відстояти свою честь і своє право жити вільно на своїй землі. А також про тих, хто брав найактивнішу участь і надавав допомогу в становленні і розвитку підрозділів Запорізької бригади.
Формування колекції документалістики про російсько-українську війну в університетській бібліотеці – це не лише збереження пам’яті про події, а й платформа для осмислення сучасності через літературу. Зібрання різножанрових творів документалістики – від щоденників до художньо-документальних новел – дозволяє побачити війну через призму особистих переживань, глибинних рефлексій і художнього осмислення. Самобутні письменницькі голоси, які звучать у цих творах, є свідченням не лише трагічності часу, а й сили духу, спротиву, людяності.
Ця колекція може стати цінним ресурсом як для дослідників, так і для студентів, викладачів і всіх, хто прагне глибше зрозуміти, що переживає Україна в умовах війни, яка змінила життя кожного з нас.
Наукова бібліотека
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu