У ЗНУ відбулася гостьова лекція директора Заводського районного фізкультурно-спортивного комплексу Олега Сірика

У межах викладання освітньо-професійної програми «Фізичне виховання» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) 19 травня відбулася надзвичайно важлива зустріч для вишу. Захід відбувся за сприяння гарантки спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» ОПП «Фізичне виховання» другого (магістерського) рівня вищої освіти професорки кафедри Валерії Тищенко. До ЗНУ завітав директор Заводського районного фізкультурно-спортивного комплексу, стейкхолдер кафедри теорії і методики фізичної культури і спорту Олег Сірик. Це людина, яка щодня не словами, а справами втілює ідею «спорт для всіх» і турботу про здоров’я нації.
Спікер привітав студентів ЗНУ – майбутніх педагогів, тренерів, реформаторів спортивної освіти. Він зазначив, що ці молоді люди – не просто ті, хто займається фізкультурою, а ті, хто обирає її своєю професією, життєвою місією. «Моє переконання просте: фізкультура – це турбота, яка повинна дійти до кожного. Турбота про тіло, про свідомість, про гідність людини. Це не розкіш, не вибір – це потреба кожного, незалежно від віку, статусу чи фізичних можливостей», – підкреслив стейкхолдер. Під час його лекції на тему: «Фізкультура як соціальний інструмент», він окреслив три ключові аспекти:
1. Доступність – ключ до справедливості. Фізична культура повинна бути доступною кожному. Комунальні заклади мають працювати для всіх: дітей, підлітків, ветеранів, людей з інвалідністю. Мета – зробити фізичну активність частиною щоденного життя, а не привілеєм елітних клубів;
2. Профілактика через рух. Регулярна фізична активність – ефективна профілактика серцево-судинних, опорно-рухових і ментальних захворювань. І саме магістранти, як майбутні фахівці, повинні активно впроваджувати ці принципи в життя;
3. Соціальна інтеграція. Спорт гуртує. Дитина з багатодітної родини, пенсіонер, переселенець – у спорті вони на рівних. Це – середовище рівності, взаємоповаги та людяності.
Як фахівець із великим досвідом у сфері спорту Олег Сірик також окреслив, якими, на його думку, мають бути сучасні фахівці: гнучкими, бо спорт – це не лише про нормативи, а й про адаптацію до потреб людей; відкритими до нових форматів — вуличні тренування, онлайн-програми, воркаути; соціально активними – ініціювати, змінювати, працювати в команді з громадою. «Ви – провідники змін. Ви будете першими, хто скаже: «Створімо нову секцію», «Організуймо активний двір», «Проведімо спортивну годину для школярів». Ви – тренери не лише для тіла, а й для духу. Ваш приклад, ваш стиль життя – надихають. Ваше слово може змінити ставлення до спорту цілих поколінь. Ви – партнери для нашої установи. Ми відкриті для ваших ідей, практики, стажувань, проєктів. Ви можете розпочати кар’єру, змінити район, змінити місто», — підбив підсумки Олег Сірик, звертаючись до студентів.
Колектив факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму подякував Олегові Сірику за співпрацю та за цю змістовну й натхненну зустріч.
Кафедра теорії та методики фізичної культури і спорту факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu