
9 червня у ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося відкриття літньої школи. Цього року для неї підготували нову програму.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура привітав школярів зі стартом заходу та побажав успіхів у навчанні. Він подякував дітям за те, що в складні часи вони продовжують усміхатись, навчатись і цікавитись життям. Також проректор відзначив важливість університетських проєктів «STREAM-освіта» та Літньої школи як можливості старту професійного майбутнього учнів.
На заході була присутня й відповідальна за Літню школу ЗНУ Марина Гречнєва. Вона детальніше розповіла про особливості роботи літньої школи:
-Яка головна мета Літньої школи?
-Літня школа – це профорієнтаційний захід, який ми проводимо вже другий рік поспіль у співпраці з центром науково-технічної творчості молоді «Політ», керівником якого є Наталія Лєвіна. Співпрацюємо з ними також другий рік. Проводимо літню школу для згуртування дітей Запоріжжя. Для того, щоб розважити та якось відволікти дітей. А також, звичайно, для подолання освітніх втрат. Ми намагаємось проводити заняття з дотриманням усіх умов безпеки.
-Чим проведення цієї школи відрізняється від інших профорієнтаційних заходів?
-Від звичайних профорієнтаційних заходів Літня школа відрізняється тим, що ми можемо запросити дітей безпосередньо до університету. Не в дистанційному форматі, як зазвичай проводяться заходи. А тут, в університеті, коли діти мають живе спілкування між собою і з викладачами. Вони можуть побачити наш університет. Оцінити всі наші можливості та переваги. Старші діти можуть вже визначитись, куди вони хочуть вступати. Загалом для них це – гарна можливість дізнатися більше про університет. Ну а для маленьких дітей наша Літня школа це радше формат розваг: літні канікули з користю для себе.
-Скільки учнів бере участь у заході цього року та як їх набирали?
-На відкритті були присутні понад 70 школярів із різних шкіл міста. Загалом до школи планується залучити близько 90 учнів. Ми проводили реєстрацію учнів усіх шкіл Запоріжжя з залученням департаменту освіти.
-Як обирали викладачів і теми уроків?
-Ми запропонували факультетам університету взяти участь у Літній школі. Вони ж пропонували теми, які були б цікаві дітям залежно від їхнього віку. А також викладачів, які б могли провести заняття. Для маленьких дітей це більш розважальні, ігрові, спортивні заняття, для старших – наукові напрями. Це і фізика, і біологія, і гуманітарні предмети. Всі напрями, які є в нашому університеті, всі факультети задіяли. Дуже різноманітні заняття будуть протягом цього тижня.
-Як відгукуються батьки та школи на такі ініціативи?
-Нам відомо, що минулого року батьки дітей були дуже задоволені цією ініціативою. Вони залишали відгуки і викладачам, які проводили заняття, і в соціальних мережах дехто лишав відгуки. Тобто батьки та діти були дуже задоволені. Вони передавали свої вітання і вдячність за проведення цієї Літньої школи.
Після урочистого відкриття Літньої школи учнів розподілили по групах. На молодші, 3-4 класи, чекали аніматори. А потім вони відвідали творчу майстерню «Абетка світу» та екскурсію Зоологічним музеєм університету. Учні 7-8 класів відвідали цікаве заняття «Кримінальні історії про злочини та злочинців, які потрясли світ». А також брали участь в інтелектуально-розважальній грі «Економічний калейдоскоп». А учні 9-10 класів вирушили до лабораторії віртуальної реальності та відвідали урок «Невіртуальні демонстрації з циклу «Жива фізика» з екскурсією до університетської астрономічної обсерваторії.
Найближчими днями на школярів чекає не менш цікава програма. 10 червня учні 3-4 класів створять поробки на занятті «Паперове диво» та зроблять веселу руханку на уроці «Сонячний мікс: рухайся як літо». 11 червня учні молодших класів зануряться у світ театру, а 13 червня візьмуть участь у рухливих спортивних іграх. Учні 7-8 класів 11 червня відвідають Зоологічний музей, опанують знання про рослини на уроці «Рослини – знайомі незнайомці». 12 червня дізнаються більше про гроші та заробіток на занятті «Як заробити перші гроші: створюємо свій мінібізнес», зіграють в антифейкову гру «Нота Єнота». А 13 червня познайомляться з лабораторіями та радіовузлом ІННІ ім. Ю. Потебні. На учнів 9-10 класів 10 червня чекатимуть заняття «ДНК – основа життя» та «Кримінальні історії про злочини та злочинців, що вразили світ». 10 червня учні зануряться у «Подорож у країну страхування». А 13 червня вони відвідають воркшоп «Дизайн емоцій у рекламі», познайомляться з роботою редактора та тележурналіста.
Єлизавета Божкова,
факультет журналістики.
Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu
Сайт Приймальної комісії:
https://pk.znu.edu.ua/4644.ukr.html
Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування:
https://sites.znu.edu.ua/vdpp/
Соціальні мережі для вступників:
Telegram: https://t.me/VDPP_ZNU
Instagram: http://instagram.com/vstupnyk_znu/
Facebook: http://www.facebook.com/vdpp.znu
YouTube: http://www.youtube.com/@VstupZNU/featured