Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ долучився до модернізації юридичної освіти для підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України

ЗНУ долучився до модернізації юридичної освіти для підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України

ЗНУ долучився до модернізації юридичної освіти для підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України
30.03.2026 17:00 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет Еразмус+ КА2 модернізація юридичної освіти підтримка європейської євроатлантичної інтеграції України EU4UA

З 17 березня в межах проєкту Еразмус+ КА2 «Модернізація юридичної освіти для підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України» (EU4UA) стартував вже третій потік навчання на сертифікатній програмі для вчителів «Європейська та євроатлантична інтеграція України». Викладачі – це представники провідних університетів України (учасники Проєкту Еразмус+ КА2): Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University), а ще – Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Ця ініціатива передбачає онлайн навчання для вчителів з усієї України за заздалегідь розробленою програмою тривалістю 30 годин. І знову, як і в минулі рази географія учасників охоплює майже всі регіони України. ЗНУ виступає базовим ЗВО та організатором цієї програми. На початку курсу до слухачів із вітальним словом звернулася координаторка проєкту, професорка Олена Бориславська. Вона зазначила, що в умовах триваючого процесу євроінтеграції України, ця сертифікаційна програма є надзвичайно актуальною, також додала що це є необхідним в сучасних умовах війни росії проти України. Далі професорка Лариса Удовика із ЗНУ також привітала учасників і розповіла про основні організаційні моменти. Навчання буде тривати до 17 квітня включно. Лекції від ЗНУ читають викладачі юридичного факультету: професорка Лариса Удовика (вона ж координаторка проєкту від ЗНУ) та доцентка Ія Пелех. Вони охоплюють питання основ права Європейського Союзу, інституційну побудову ЄС та положення про міждисциплінарні зв’язки програми з основними шкільними дисциплінами.

Учасники програми після успішного засвоєння лекцій зможуть пояснювати основні інституції, принципи та політику ЄС і НАТО, аналізувати місце України у процесах європейської та євроатлантичної інтеграції та застосовувати інтерактивні методи навчання для поширення знань про ЄС і НАТО серед учнів. Структура програми передбачає 3 модулі: Модуль 1. Європейський Союз: цінності, інституції, шлях України. Модуль 2. НАТО та Україна: безпека, стійкість, міфи. Модуль 3. Викладання тем, пов’язаних з ЄС та НАТО, у школі.

Учасники є доволі активними та допитливими, ведуть фахові дискусії з лекторами та відповідально ставляться до відвідування занять та вивчення нового матеріалу.

Для довідки

Про різні етапи проєкту ми писали на сайті тут і тут. А ще – про старт програми, майбутнє юридичної освіти, навчальний візит до Університету Вітаутаса Великого (Литва), Університету Миколи Коперника в Торуні (Республіка Польща), підвищення кваліфікації, цикл лекцій іноземних партнерів, проєкт модернізації та підготовче засідання тематичного круглого столу.

 

Юридичний факультет ЗНУ

 

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини