Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Французький театр – вперше в Запоріжжі та в ЗНУ

Французький театр – вперше в Запоріжжі та в ЗНУ

19.03.2009 14:04 кафедра акторської майстерності Іноземні гості Міжнародна співпраця

17 березня в Запорізькому національному університеті вперше в Запоріжжі відбулась вистава «Людина, яка носила в собі всі мрії світу» у виконанні акторів з міста Орлеан (Франція) Еріка Сена та Партіса Дельбура.

Вистава відбулась у рамках Днів Франкофонії, які проводить посольство Франції в Україні та Французький культурний центр «Альянс Франсез». Втім, посольства Бельгії, Швейцарії, Канади та інших франкомовних країн активно підтримують цю подію. Культурний захід приурочено до Міжнародного Дня французької мови, який святкують 20 березня.
Вистава «Людина, яка носила в собі всі мрії світу» поставлена за п’єсою Патріса Дельбура і присвячена життю французького поета, прозаїка та журналіста Робера Десноса – від народження до загибелі у концлагері. Яскравий мінімалізм на сцені дозволяє повністю розкрити тему – лише двоє акторів, з декорацій – стіл, на якому стоять лампа і чашка чаю та проектор. Проектор транслює на екран фотографії Десноса - від дитячих до останніх, зроблених за його життя. Один актор розповідає про життя героя, інший – декламує уривки з його творів. Як зазначила викладач кафедри акторської майстерності, заслужена артистка України Надія Стадніченко: «Навіть не знаючи французької мови, можна було насолоджуватись майстерністю декламації».
18 березня актори зустрілись з усіма бажаючими (серед яких абсолютну більшість склали студенти театрального відділення СПП). Вони розповіли про себе та французький театр. Найяскравішими моментами були розповіді про відсутність у них на батьківщині державних театрів – всі вони є приватною власністю, і актори працюють не за зарплатню, а за гонорари. А вчаться акторській майстерності, як і всім іншим мистецтвам, у консерваторіях. Розказали і про власний театр – Ерік Сена створив його 22 роки тому. Він запрошує до співпраці нових акторів, драматургів, людей, що можуть бути цікавими глядачеві. Ерік постійно шукає нові теми та форми – його цікавлять тексти, з яких можна зробити виставу. «Що цікавого в тому, щоб зробити виставу з п’єси? – говорить він. – Цікаво зробити виставу з газетного репортажу, телефонної розмови, випадкового діалогу…»
Із зустрічі з Еріком Сена та Патрісом Дельбуром стало відомо, що це – їх перший візит в Україну. І в Запоріжжі він не дарма пройшов у ЗНУ – французька вистава співпала із святкуванням десятиріччя кафедри акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ.

Катерина Гопенко

Схожі новини