Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізький школяр здійснив винахід під керівництвом викладача ЗНУ

Запорізький школяр здійснив винахід під керівництвом викладача ЗНУ

20.03.2009 10:23 наука конкурс винаходи

Олександр Оленєв, одинадцятикласник Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 та вихованець винахідницького гуртка «Грані», що діє при ЗНУ, представлятиме Україну на Міжнародному конкурсі науково-технічної творчості школярів у Неваді (США).

Займаючись у винахідницькому гуртку, Олександр досліджував тему альтернативних джерел енергії і сконструював модель приладу для вимірювання швидкості та напряму вітру. Проект приніс йому перемогу на національному етапі Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel USEF 2009. Тепер запорізький школяр представлятиме Україну у фіналі конкурсу, що відбудеться в травні у штаті Невада (США).
- Загалом прилад нагадує більше схематичну модель, бо я його виготовив з того, що було під рукою, - ділиться Саша. – Використав навіть пластиковий бак для зберігання води. Але до США я повезу вже справжній виріб. Причому, всі показання з нього надходитимуть у комп’ютер.
За словами наукового керівника юного винахідника, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри фізики та методики її викладання ЗНУ, керівника гуртка «Грані» Андрія Андрєєва, Саша вже подав заявку на видачу патенту на свій винахід, а його розробкою зацікавилися в Інституті відновлювальної енергетики НАН України (м. Київ). Прилад, який сконструював запорізький школяр, може застосовуватися як в роботі метеорологічної службі, так і для створення безпечних умов праці на будівництві висотних об’єктів, і для вимірювання швидкості водяних потоків.

Довідка: Винахідницький гурток «Грані» при Запорізькому національному університеті працює вже шість років. Тут поглиблено вивчають фізику та займаються науково-технічною творчістю здібні старшокласники міських загальноосвітніх закладів, а нещодавно до них приєдналися ще й студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ. Робота в гуртку будується за трьома напрямами: енергозберігаючі технології, екологічні розробки та виготовлення нових зразків шкільного навчального обладнання.

Схожі новини