Близько 8 тисяч абітурієнтів взяли участь у безкоштовному пробному тестуванні, організованому колективом Запорізького національного університету. Для порівняння – в Симферопольському центрі аналогічне тестування пройшли лише 450 чоловік. За результатами тестування в ЗНУ, 80 відсотків старшокласників показали достатній для вступу у вищі навчальні заклади рівень знань, набравши більше 124 балів.
Нагадаємо, що протягом січня-лютого в Запорізькому національному університеті проводилися безкоштовні пробні тестування з усіх дисциплін, винесених на ЗНО-2009.
Під час прес-конференції, присвяченій аналізу результатів проведення тренінгів, ректор ЗНУ професор Сергій Тимченко відзначив що гарно зарекомендували себе ті вступники, які взяли участь у тестуваннях з природничих дисциплін (фізика, хімія, біологія, географія). Велика кількість їх учасників набрала більше 180 балів. Так само високі результати продемонстрували і учасники тренінгу з історії України. А от на тестування з української мови та літератури, що цього року обов’язкове для вступу на всі спеціальності, варто звернути увагу як випускникам, так і їхнім викладачам. Тести з іноземних мов підкреслили різницю між рівнем знань учнів спеціалізованих та звичайних шкіл. У той же час жоден з учасників тренінгу з французької мови не отримав негативної оцінки.
Жодних рейтингів за результатами пробних тестувань не складали, оскільки тренінги мали єдину мету: краще підготувати дітей до ЗНО. Завдяки закритому режиму тестування, навіть школярі не знали про кількість балів, яку отримали їхні товариші. Натомість кожна школа та відділ освіти отримали аналітичну довідку про типові помилки, яких припускаються випускники.
Начальник міського управління освіти та науки Дмитро Секиринський подякував Запорізькому національному університету та його керівництву за виявлену ініціативу у важливій справі. Він відзначив, що кілька найближчих років неминучі внесення змін та доповнень до процедури зовнішнього незалежного тестування, а також підкреслив важливість пробних тренінгів.
Декан факультету соціальної педагогіки та психології доцент Ольга Пономаренко розповіла, що багато в чому успіх дитини на ЗНО залежить від поведінки її батьків, які повинні забезпечити всебічну підтримку абітурієнта. Вступникам важливо знати, що батьки не нервують та у будь-якому випадку поставляться до них із розумінням. Корисні поради для дітей, батьків та вчителів вміщені в методичному посібнику, розробленому факультетом соціальної педагогіки та психології. Примірники такого посібника є в усіх школах міста та області.