Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ презентувала унікальні видання про Кобзаря

Наукова бібліотека ЗНУ презентувала унікальні видання про Кобзаря

23.03.2009 15:11 Бібліотека

Колектив наукової бібліотеки ЗНУ у рамках святкування Шевченківських днів організував традиційну двотижневу виставку, присвячену життєвому та творчому шляху Кобзаря.

У читальному залі для викладачів представлено близько 40 дослідницьких робіт науковців ЗНУ, присвячених творчості Тараса Шевченка. Перша публікація вийшла в 1938 році, її автором був викладач ЗНУ О.Г. Барабоха. Серед найбільш вагомих досягнень науковців - публікації в таких визначних енциклопедіях, як «Шевченківський словник» та «Українське козацтво». Також чималий інтерес викликають сучасні публікації у «Віснику ЗНУ».
А в читальному залі філологічної літератури бібліотеки університету, в рамках виставки «Тарас Григорович Шевченко і наш час. До дня народження великого поета і письменника», було представлено більше сотні книжок та журналів. Серед експонатів привертає до себе увагу нещодавній подарунок бібліотеці від юридичного факультету – великий «Кобзар», видання 2009 року, ілюстрований малюнками та картинами самого Кобзаря. Не можна оминути увагою велику кількість книжок, що були видані силами української діаспори в Чикаго, Торонто, Нью-Йорку. Найцікавіший експонат цього тематичного розділу – чотиритомник «Конкордація поетичних творів Тараса Шевченка». Її було видано українською діаспорою в Канаді, так само, як і чотиритомний «Кобзар» 2001 року випуску.
Цікаво було побачити «Буквар Південноросійський 1861 рік» – книгу, яку було видано ще за життя Кобзаря!
У розділі виставки «Шевченко і Запоріжжя» було представлено книжки Віктора Чабаненка «Моя шевченкіана» та «За покликом сумління», збірка Петра Ребра «Тарас Шевченко і Запоріжжя».
Ніна Чала, заступник директора бібліотеки ЗНУ, зазначила, що на цьогорічній виставці була представлена лише частина усього фонду книжок та журналів, присвячених великому Кобзарю. Насправді їх значно більше.

Студентки 1-го курсу факультету журналістики
Діана СЕМЕНОВА
Ганна ТРОНЬ

Схожі новини