Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ вшанував пам’ять Олеся Гончара

ЗНУ вшанував пам’ять Олеся Гончара

06.04.2009 16:14 Філологічний факультет Вечір пам’яті

3 квітня студенти та професорсько-викладацький склад філологічного факультету відзначили 91 річницю від дня народження великого українського письменника, співця Запорізького краю Олеся Терентійовича Гончара (1918-1995). Відбулося це перед першими корпусом біля меморіальної дошки, що була вивішена однією з перших в Україні на знак пам’яті творця.

Олесь Гончар був тісно пов’язаний із Запорізьким краєм. Про це свідчать такі його твори, як “Бригантина”, “Людина і зброя”, “Микита Братусь” та нарис “Українські степи”. На цьому наголосила дослідниця творчості Гончара, декан філологічного факультету Тамара Хом’як, виступаючи зі вступним словом.
Після цього студенти вшанували пам’ять Олеся Терентійовича, цитуючи відомих класиків української літератури. Студенти також продекламували й поезії, як самого письменника, так і складені на його честь. Серед останніх, до речі, були і два вірші завідувача кафедри загального і слов’янського мовознавства філологічного факультету Віктора Чабаненка. Віктор Антонович також поділився враженнями від цієї “величної людини”. Прозвучали також і власні вірші Олеся Терентійовича та уривки з його найвидатнішого прозового твору «Собор». Професор Віктор Чабаненко зворушив всіх своєю відвертою розповіддю про героїчну долю Олеся Гончара. Наприкінці, як символ вічної пам’яті, студенти залишили біля меморіальної дошки чотири червоні троянди.

Микола Жирівський
Студентки 2-го курсу факультету журналістики