Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День донора у ЗНУ

День донора у ЗНУ

16.04.2009 13:42 Благодійність

15 квітня за підтримки Комітету у справах сім'ї та молоді Запорізької міської ради, Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України, Запорізької обласної станції переливання крові в Запорізькому національному університеті пройшов День донора.

З дев'ятої до п'ятнадцятої години в профілакторії ЗНУ велика кількість студентів з різних факультетів ділилась своєю кров'ю задля допомоги тим, для кого вона є справжнім порятунком.
“Я не проти стати донором вдруге, аби тільки допомогти тим, кому це потрібно”, - каже студентка 2 курсу факультету соціології та управління Рита Красюк. Цієї ж думки дотримуються і студенти Олександр Коноплянко (1-й курс математичного факультету) та Єгор Лютий (3-й курс факультету журналістики), які додали, що співчуття до хворих людей, а також забезпечення пільгами є головною метою стати донором.
Відповідно до існуючих пільг, учасникам Дня донора надається два дні звільнення від занять протягом року, а також грошова компенсація на обід. Крім того, усіх донорів безкоштовно обстежили на предмет виявлення антитіл до ВІЛ–СНІД та вірусів гепатиту.
На жаль, деякі студенти з різних причин відмовились давати кров та приєднуватись до лав донорів. Здебільшого це пов'язано зі страхом голок та неприємних відчуттів. Так, студентка 3 курсу математичного факультету Таня Палій зазначила, що залюбки стала би донором, але дуже боїться всього, що пов'язане із дачею крові.
Та, незважаючи на це, багато студентів все ж таки виявили бажання стати донорами, що підтверджувала величезна черга в коридорах та біля 6 корпусу ЗНУ. «Цього року бажаючих поділитись кров’ю було більше 100 чоловік, - відзначила Тетяна Машницька, працівник профілакторію ЗНУ. - Це добре, адже донорство - більше, ніж почесна справа».

Якщо ви ведете здоровий спосіб життя, маєте моральну складову, здатні співчувати іншим та бажаєте допомогти хворим людям, приєднуйтесь до лав донорів та звертайтесь в Запорізьку обласну станцію переливання крові за адресою: м. Запоріжжя, вул. Правди, 32.

Студентка 1-го курсу,
Карина Тімко