Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відвідав Посол Болгарії

ЗНУ відвідав Посол Болгарії

14.05.2009 13:46 Іноземні гості Міжнародна співпраця

13 травня до Запоріжжя зі своїм першим офіційним візитом прибув Надзвичайний і Повноважений Посол Республіки Болгарія пан Дімітар Цвєтков Владіміров. Побував він і в нашому університеті, де зустрівся з представниками місцевої діаспори.

Піснями зустрів Посла в ЗНУ ансамбль Запорізького міського болгарського товариства «Родніна». Переважну частину свого виступу гість проголошував на болгарській мові – так запропонував зал. Розказував він про сучасне життя Болгарії, її зовнішню та внутрішню політику, відповідав на численні запитання. У свою чергу представники діаспори попросили Дімітара Владімірова подякувати усім тим, хто сприяє розвитку їхньої мови та культури у Запоріжжі. Для візиту високоповажний гість вибрав як Запоріжжя, так і наш університет невипадково. Адже в Запорізькій області проживає близько 30 тисяч болгар, - більше тільки в Одеській. До того ж, ЗНУ є одним з найбільших центрів вивчення та розвитку болгарської мови та культури в Україні. Наш ВНЗ уже третій рік поспіль плідно співпрацює з Міністерством освіти і науки Республіки Болгарія в сфері розповсюдження цієї мови та культури в регіонах мешкання етнічних болгар.
За активної підтримки керівництва ЗНУ при філологічному факультеті було організовано на безоплатній основі факультативні заняття з болгарської мови для студентів усіх спеціальностей. Тут викладають болгарські викладачі, плідна робота яких сприяє збільшенню кількості бажаючих вивчати мову з кожним роком. Цьому допомагає й програма студентських обмінів, що передбачає літню лінгво-культурологічну практику у вишах Болгарії.
Також за підтримки Обласної спілки болгарської культури при ЗНУ облаштовується за сучасними стандартами спеціалізований кабінет болгарської мови. Все це створює умови для створення спеціальності «Болгарська мова та література», що й обговорив Дімітар Владіміров з керівництвом університету.

Микола Жирівський

Схожі новини