Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізький День Європи святкують у ЗНУ

Запорізький День Європи святкують у ЗНУ

18.05.2009 14:28 День Європи бібліотека фотовиставка

Вже третій рік поспіль День Європи на міському рівні святкують в Запорізькому національному університеті. Цього разу програма свята виявилася не менш насиченою, ніж у попередні роки. 16 травня гості ЗНУ мали змогу побачити яскраву концертну програму, відвідати презентації країн-членів ЄС, книжкову виставку від Наукової бібліотеки ЗНУ, фотовиставку «Варшава з висоти орлиного польоту» та круглий стіл з питань європейської інтеграції.

До «Європейського містечка» завітав голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух та секретар запорізької міської ради Юрій Каптюх. На думку очільника регіону, особлива роль у впровадженні нових, високих стандартів життя, адаптації законодавства, норм та практик до європейських вимог належить молоді:
- Саме вам впроваджувати європейські стандарти у нашій країні, саме вам жити за цими стандартами, розбудовуючи Україну як сильну і демократичну європейську державу, - звернувся Олександр Старух до представників студентства.
Голова облдержадміністрації також дав високу оцінку просвітницькій роботі керівництва ЗНУ, яке вже третій рік поспіль забезпечує функціонування Європейського містечка.
Ректор ЗНУ Сергій Тимченко наголосив, що керівництво університету докладає всіх зусиль, щоб студенти отримали якісну освіту та покращили свої знання і вміння завдяки співпраці ЗНУ із вишами інших країн. Високий рівень освіти в ЗНУ засвідчили презентації Центру інтенсивного вивчення іноземних мов, Центру бізнес-освіти та Європейської магістратури.
До свята всі його учасники готувалися дуже ретельно. В розташованих п’ятнадцяти наметах, кожен з яких представляв окремий факультет, студенти проводили вікторини, нагороджували призами та роздавали всім презентаційні матеріали. Декорації були зроблені студентами, їхніми батьками та викладачами.
- Все, що можна побачити на цьому заході, зроблено спільними зусиллями. Це ще раз говорить про те, що ми – одна велика родина, - каже декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць.
На святі були представлені експонати з різних країн світу, які зачаровували своєю оригінальністю та красою. Так, студенти історичного факультету продемонстрували дивовижні археологічні знахідки з Мамай-гори, а також речі, привезені з Херсонесу та Ольвії.
Більшість факультетів пригощали відвідувачів національними стравами та напоями тих країн, які вони представляли. Філологічний факультет частував болгарською баницею – пирогом з листкового тіста та кислим молоком, студенти ФСУ – італійською піцею, а ФІФ – іспанським національним напоєм сангрією.
- Ми приготували багато страв української національної кухні, - каже заступник декана з виховної роботи біологічного факультету Оксана Ткачук, – і дуже радує те, що всім вони сподобались нашим гостям.
А їх на захід було запрошено чимало. Серед них були представники іноземних товариств, студенти, викладачі та декани усіх факультетів ЗНУ. Участь в організації свята також брали учасники проекту розвитку ООН в Україні та Європейської комісії «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та учні гімназії №8, які разом зі своїми викладачами підготували цікаві матеріали про культуру таких країн як Австрія та Чеська Республіка. Багато учасників були вдягнені в національні костюми та малювали на тілі усіх охочих символіку різних країн.
- Мені дуже сподобалось цьогорічне свято. Тут царювала атмосфера невимушеності, - наголосила старший викладач кафедри іноземної філології Валентина Ємєлянова. Цієї ж думки дотримується і студентка 5 курсу факультету іноземної філології Катерина Стасик:
- Цього разу на свято завітало дуже багато людей. Було весело та цікаво. Ми старанно готувалися, намагались якомога більше дізнатись про країні, які повинні були представляти. На жаль, не радує той факт, що Україна досі не ввійшла до Європейського Союзу, хоча має великі перспективи.
Це та інші питання молодь могла обговорити під час круглого столу «Європа очима молоді» за участі голови комітету у справах сім’ї та молоді запорізької міської ради Ігоря Філіпенка та керівника відділу з навчальної роботи ЗНУ Людмили Нестеренко. А гості свята відвідали фотовиставку «Варшава з висоти орлиного польоту» за участі Консула Республіки Польща у м. Харкові.

Студентка 1-го курсу Карина Тімко,
студент 2-го курсу Іван Федянін


Олександр Старух гуляє «Європейським містечком»


Фото на згадку

Натільні розписи

Біологічний факультет частує гостей

Фотовиставка «Варшава з висоти орлиного польоту»

Круглий стіл «Європа очима молоді»

Схожі новини