Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ще раз про зміни в Конституції

Ще раз про зміни в Конституції

09.06.2009 14:49 Круглий стіл Посадові особи

5 травня у Запорізькому національному університеті відбулось засідання круглого столу за участю голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха, заступника голови Запорізької обласної ради Анатолія Світлицького, заступника начальника Головного управління юстиції в Запорізькій області Марини Інякіної, ректора ЗНУ Сергія Тимченка, науковців та представників небайдужої громадськості, на якому обговорювався проект змін до Конституції України, запропонований Президентом.

На засіданні обговорили переваги і недоліки чинної Конституції, відшукували найоптимальніші шляхи щодо покращення її дієвості. «Напередодні 13-ї річниці Конституції України ми зібралися підбити підсумки, оцінити її сильні сторони і ті, які вимагають доопрацювання. Якщо вже є Основний закон, то він має працювати ефективно і цьому ми з вами повинні посприяти», - зазначив Олександр Старух.
Шляхи вдосконалення роботи влади науковці пропонували різні. Деякі учасники обговорення погодились з тим, що система змін, запропонованих Президентом, повинна нормалізувати відносини між президентом, парламентом та урядом. Акцентували увагу присутні і на тому, що двопалатний парламент повинен посилити представництво регіонів. Серед тих, хто поділяв цю точку зору був і професор Сергій Тимченко, який у 95-96-х роках входив до складу однієї з робочих груп, що працювала над розробкою діючої Конституції. За його словами, Конституція 1996 року на думку Європейської Комісії була визнана однією з кращих у Європі.
Інша частина учасників обговорення відстоювала протилежну точку зору. Кандидат філософських наук Тетяна Ніколаєва висловила думку, що двопалатний парламент, який є ефективним в Сполучених Штатах, не стане дієвим в Україні. Викликало занепокоєння науковців у запропонованих змінах і посилення президентської влади.
Висказали свої думки з теми засідання і професори Максим Лепський та Федір Турченко. Результатами свої досліджень поділився доктор юридичних наук Запорізького юридичного інституту, професор Сергій Бостан. Окремо слід відзначити участь у круглому столі представників молоді – голови ліги молодих політологів ЗНУ Антона Коваленка та заступника голови Ліги студентів Асоціації правників України Максима Жукова.
Жвава дискусія виникла при обговоренні питання щодо найкращої форми правління для України. Домовитись тут учасники «круглого столу» так і не змогли.
«Закон буде працювати тоді, коли його знатимуть і дотримуватимуться всі громадяни. Без відповідного рівня освіченості й свідомості населення країни жодна конституція не буде ефективною», - наголосив Олександр Старух.

Катерина Гопенко

Схожі новини