Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітали представники Посольства Франції в Україні

До ЗНУ завітали представники Посольства Франції в Україні

03.07.2009 10:56 Іноземні гості Міжнародна співпраця

До Запорізького національного із робочим візитом завітали представники Посольства Франції в Україні – радник з питань взаємодії та культурного співробітництва Анн Дюрюфле та відповідальний за роботу організації «Альянс Францез» в Україні Олів’є Ортіз. Також до них приєдналася і директор Запорізького відділення цієї організації Людмила Богдановська. Під час їхньої розмови з керівництвом університету та представниками факультету іноземної філології йшлося про напрацювання ВНЗ у розвитку французько-українських відносин та про перспективи такої співпраці.

Представники Посольства Франції в Україні побували у нашому виші у рамках планової поїздки всіма українськими відділеннями «Альянс Францез» та потужними центрами вивчення французької мови. Саме до таких центрів належить і наш університет. Вислухавши розповідь декана факультету іноземної філології Галини Морошкіної про співпрацю ЗНУ із французьким університетом Дю Мен, почесні гості зазначили, що вони приємно вражені такою активною взаємодією. Адже деякі українські ВНЗ, з радістю йдучи на контакт із іноземними вишами, потім ніяк не можуть перейти до конкретних справ. У результаті ж півторарічної співпраці ЗНУ із французьким вишем не лише розпочато підготовку магістрів із фізики з подвійним дипломом, але й намічений конкретний проект на здобуття гранту з біології спільно для обох ВНЗ. Також найближчим часом планується залучити до спільних проектів й інші факультети.
Тож Анн Дюрюфле та Олів’є Ортіз з радістю презентували в ЗНУ нову програму, започатковану міністерством іноземних справ у Франції. Її мета – надати можливість студентам з інших країн безкоштовно навчатися у державних вишах Франції.
Протягом останніх п’яти років 22 особи, опанувавши іноземну мову у місцевому відділенні «Альянс Францез», здобули освіту у Франції. Тож перспектива подальшої більш тісної співпраці із областю і, зокрема, із ЗНУ виглядає цілком реальною. Представники Посольства запропонували університету надсилати їм конкретні пропозиції щодо можливого прослуховування курсів лекцій іноземних спеціалістів, обміну студентами тощо.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи професор Федір Турченко подякував почесним гостям за візит та подарував їм свою книгу з історії Запорізької області, приурочену до її 75-річчя. Анн Дюрюфле щиро подякувала за подарунок, погодившись із професором, що аби збагнути сьогодення нашої країни, слід знати про історичні процеси, що стоять за ним.

Таміла Тарасенко

Схожі новини