Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / 10–річчя спеціальності «Акторська майстерність» у ЗНУ

10–річчя спеціальності «Акторська майстерність» у ЗНУ

22.10.2009 16:20 кафедра акторської майстерності наукова конференція міжнародна конференція річниця

В рамках відкриття третього Всеукраїнського фестивалю академічних театрів «Данапріс-2009», який проводиться за сприяння облдержадміністрації, а також на честь десятої річниці з дня започаткування спеціальності «Театральне мистецтво» на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ протягом двох днів 22 і 23 жовтня буде проходити Міжнародна науково-практична конференція “Теорія та практика підготовки акторських кадрів”.

Основною метою конференції є залучення науковців та практичних працівників до обговорення сучасного стану українських театрів, актуальних проблем теорії та практики підготовки акторських кадрів.
Із вступним словом до учасників конференції виступила Ольга Пономаренко, кандидат педадогічних наук, доцент, декан факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, яка привітала всіх учасників конференції і представила учасників президії.
Пленарне засідання конференції відкрив Сергій Тимченко, ректор ЗНУ, доктор історичних наук, професор. Сергій Михайлович зауважив, що ЗНУ є унікальним закладом в сфері підготовки акторських кадрів, який сформував творчий педагогічний колектив науковців, відомих і знаних акторів театру. Він переконаний, що в підготовці акторських кадрів найбільш важливими є наукова складова, акторська майстерність і талант. Також ректор наголосив: «Ми змогли сформувати тісні зв’язки з усіма театральними структурами, в перспективі ми плануємо налагодження співпраці із Запорізьким муніципальним театром-лабораторією «Vie» і подальший розвиток спеціальності «Театральне мистецтво».
Про історію, практику та перспективи становлення спеціальності в ЗНУ розповіла Галина Локарєва, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та психології Запорізького національного університету. На її думку, розвиток цієї спеціальності зумовлений як потребами регіону, так і зростанням культурного рівня наших громадян. Спеціальність «Театральне мистецтво» при ЗНУ була відкрита у 1999 році на базі факультету соціальної педагогіки та психології. Перший набір студентів склав 8 чоловік. Сьогодні на цій спеціальності навчається 66 студентів за такими спеціалізаціями: «артист розмовного жанру», «актор театру ляльок», «диктор радіо і телебачення», «керівник аматорських театральних колективів», «організатор дозвілля», викладач відповідних дисциплін у навчально-виховних закладах. Всього за 10 років кафедра акторської майстерності підготувала близько 200 висококваліфікованих діячів мистецтв, які отримали кваліфікацію «Актор драматичного театру і кіно» і які успішно реалізують себе у мистецьких закладах Запоріжжя, Дніпропетровська, Києва, Севастополя, а також на педагогічній ниві.
До роботи на кафедрі в якості викладачів були запрошені відомі актори і режисери запорізьких театрів, що досягли значних успіхів у професійній діяльності: Народний артист України О. Король, В. Лук’янець, Заслужені артисти України В. Гончаров, Н. Стадніченко та інші.
Випускники спеціальності «Театральне мистецтво» досягли значних творчих успіхів у професійній діяльності: це численні перемоги в театральному фестивалі «Січеславна», Всеукраїнському фестивалі ТЮГів, Міжнародному фестивалі лялькових театрів. У списку досягнень студентів Золотий Кубок Угорського міжнародного фестивалю та Гран-прі за читецьку програму (Христини Наливайко – клас викладача сценічної мови Т.Д. Петрик) та інші перемоги.
На думку М. Захаровича, професора кафедри організації і управління театральною справою Київського університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенко-Карого, наш університет в порівнянні з іншими закладами, які готують акторські кадри, має одну з найкращих матеріальних і наукових баз. У своїй доповіді «Театр як суб`єкт організованої творчої діяльності і об`єкт управління» він зупинився на складнощах і ризиках роботи в театрі, функціях і відповідальності роботи художнього керівника, на проблемах фахової та організаційної роботи театру. Також він зауважив, що «співпраця адміністративного і художнього керівництва – це 50 відсотків успіху роботи театру».
Непересічне розуміння особливостей акторської професії висловив Заслужений діяч мистецтв, доцент, професор, завідувач кафедри майстерності актора Харківської державної академії культури І. Борис.
В своїй доповіді «Психолого-педагогічні основи підготовки майбутнього актора» – Наталія Шевченко, доктор психологічних наук, професор кафедри педагогіки та психології ЗНУ акцентувала особливу увагу на особистісно-орієнтованому підході в підготовці майбутніх акторів.
В рамках конференції також були передбачені секційні засідання, на яких обговорювались виховний потенціал театрального мистецтва, використання засобів різних видів мистецтв у підготовці артистів театру і кіно, проблеми підготовки акторів, театральна педагогіка та інноваційні технології, а також майстер–класи з акторської майстерності і круглі столи. Крім того, для всіх бажаючих був підготовлений концерт, який продемонстрував творчий потенціал студентів та викладачів спеціальності «Акторська майстерність».
До речі, 23 жовтня в рамках Всеукраїнського фестивалю академічних театрів «Данапріс-2009» у Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Магара о 15.00 відбудеться вистава «Медея» Ж. Ануя, Експерементальної майстерні театральних досліджень «ЕКМАТЕДОС» (м. Харків) під керівництвом художнього керівника, заслуженого діяча мистецтв України І. Бориса.

Олена Переверзєва

Схожі новини