Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ долучився до реформування системи підготовки юристів в Україні

ЗНУ долучився до реформування системи підготовки юристів в Україні

29.10.2009 17:54 конференція Юридичний факультет

У Києві під егідою Міністерства освіти і науки України відбулася всеукраїнська конференція із питань реформування юридичної освіти в нашій державі. Від Запорізького регіону на заході була присутня декан юридичного факультету Запорізького національного університету Тетяна Коломоєць.

Організаторами заходу виступили Міністерство юстиції України, Міністерство освіти і науки за сприяння Американської асоціації юристів «Ініціатива з верховенства права в Україні» та Регіональної місії USAID в Україні, Молдові і Білорусії.
Під час заходу обговорювали Концепцію розвитку вищої юридичної освіти в Україні, розмірковували над створенням ефективної системи підготовки правничих кадрів. У тому числі присутні зупинилися на проблемі надто великої кількості вишів, які беруться за підготовку юристів, не завжди маючи для цього належну матеріально-технічну базу. Тож назріла потреба зменшити їхню кількість. Також учасників заходу турбувала відсутність стандартів із підготовки балакаврів та магістрів із правознавства. Багато хто висловився за збільшення практичної частини підготовки майбутніх юристів.
В обговоренні проблем із представниками провідних вишів взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Тарас Фініков, заступник Міністра юстиції Володимир Богатир, керівник департаменту Апарату Ради національної безпеки і оборони Олександр Ярмиш та інші посадовці. Досвідом підготовки юристів закордоном поділилися іноземні учасники конференції. представник Інституту транснаціонального Права при школі права Університету імені Вашингтона і Лі (США) та Ян Вінтер із Вільного університету (Амстердам).
Після доопрацювання проект Концепції розвитку вищої юридичної освіти буде передано для подальшого розгляду до Міністерства освіти і науки України.