У ЗНУ відбулися урочисті збори випускників аспірантури й докторантури, а також тих, хто розпочинає свій науковий шлях
Кілька років поспіль у запорізькому національному університеті урочиста видача посвідчень тим, хто закінчив аспірантуру і докторантуру, проводиться водночас із видачею посвідчень аспірантів. Цей рік не став винятком: в урочисті обстановці разом зібрали тих, у кого написання дисертації вже позаду, і тих, хто лише вступив до аспірантури чи докторантури.
Проректор з наукової роботи Сергій Бостан не лише поздоровив тих, хто лише вступив до аспірантури, але й попередив їх, що на молодих науковців лежить велика відповідальність перед університетом. Адже саме від них залежить зміцнення науково-кадрового потенціалу вишу. Цілком згодився із цією думкою і завідувач відділом аспірантури та докторантури Геннадій Васильчук. При цьому Геннадій Миколайович закликав присутніх у залі відразу братися до роботи, щоб вкластися у відведені терміни. Та відзначив, що цього року університет здійснив гарне поповнення лав й аспірантів, і докторантів.
Про те, що в ЗНУ створені гідні умови для заняття наукою, йшлося у промові Євгенії Голощакової, яка виступила із подякою рідному вишу від імені усіх, хто цього року закінчив аспірантуру. До речі, сама вона за три роки написала дисертацію і подала її до захисту. Крім того, вже зарахована до науково-дослідного сектору Запорізького національного.
Цього року, як відзначила у своєму привітальному слові завідувач науково-дослідного сектору ЗНУ Вікторія Меняйло, 32 молодих науковці гідно закінчили аспірантуру та отримали направлення на роботу у вищі навчальні заклади. А 2 науковці зараховано на навчання до докторантури і 65 осіб - до аспірантури. Серед останніх – чимало активних учасників заходів Наукового студентського товариства ЗНУ в минулому навчальному році, у тому числі – його екс-голова, випускниця філологічного факультету Світлана Сириця.
Науково-дослідним сектором, за ініціативою ректора ЗНУ Сергія Тимченка, навіть висунуто пропозицію, аби розширити цю організацію, перетворивши її на наукове товариство студентів та аспірантів Це дасть змогу зробити численні наукові заходи, у яких бере участь молодь ЗНУ, більш різноманітними. Крім того, Вікторія Іванівна відзначила, що на рік в університеті проводять 15-20 конференцій, на яких можуть виступати молоді науковці, здійснюючи наукову апробацію своєї роботи. Також до кінця року буде здійснено перерегістрацію близько 15 наукових журналів нашого ВНЗ. Тоді як для присвоєння статусу дослідницького університету виш повинен мати 10 фахових видань. Тож для активних молодих науковців відкриваються непогані перспективи.
Крім того, із аспірантами першого року навчання поспілкувалася провідний спеціаліст НДС університету, патентознавець Ірина Туманова. Вона коротко нагадала про особливості збереження інтелектуальної власності в Україні та надала електронні адреси установ, що працюють у цьому напрямку.
Усі випускники аспірантур і докторантури ЗНУ та ті, хто лише вступив до цього структурного підрозділу, отримали відповідні посвідчення в урочистій обстановці.