Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Німецький консул підтримуватиме наукові проекти ЗНУ

Німецький консул підтримуватиме наукові проекти ЗНУ

18.11.2009 12:02 Іноземні гості Міжнародна співпраця

В Німеччині є попит на іноземних фахівців, що володіють німецькою мовою, але досі поширений стереотип, що схід України – виключно промисловий регіон. Про це розповів Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина пан Клаус Ціллікенс під час зустрічі з керівництвом ЗНУ 17 листопада.

Пан Ціллікенс був приємно здивований науковим потенціалом Запорізького національного університету. ЗНУ відомий багаторічною співпрацею з Університетом прикладних наук Магдебург-Стендаль, Університетом ім. Отто фон Геріке, Торгівельно-промисловою палатою м. Магдебург, підприємствами Федеральної землі Саксонія-Анхальт та з іншими організаціями. За останні п’ять років Центр вивчення німецької мови Гете-Інституту, що діє в ЗНУ, дав знання 470 слухачам. В той же час на факультеті іноземної філології німецьку вивчають майже 500 студентів.
Консул впевнений, що вивчення німецької мови – гарна інвестиція для студентів. «Відомо, що мова світової економіки – англійська, але людина схильна спілкуватися рідною мовою. У Німеччині багато підприємств малого та середнього бізнесу, зацікавлених у іноземних фахівцях, які володіють німецькою», - зазначив пан Ціллікенс.
Консул поділився своїми враженнями про нашу країну. Він зазначив, що не зважаючи на проблеми, рух України до європейських стандартів дуже помітний. В той же час у Німеччині до цього часу панує стереотип, що схід України – це промисловий регіон. Одне з завдань консула – зруйнувати цей стереотип, познайомивши своїх співвітчизників з культурним та науковим життям регіону.
Клаус Ціллікенс також зазначив, що готовий підтримувати наукові, освітні та культурні проекти Запорізького національного університету. Пропозицію консул отримав одразу ж – декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна запросила дипломата на Різдвяні читання, які відбудуться на факультеті на початку грудня.

Олександра Салтан

Схожі новини