Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Підвищення кваліфікації вчителів загальноосвітніх шкіл з правознавства у ЗНУ

Підвищення кваліфікації вчителів загальноосвітніх шкіл з правознавства у ЗНУ

27.11.2009 10:54 Юридичний факультет Семінари Підвищення кваліфікації

Юридичний факультет 26 листопада провів науково-методичний семінар для вчителів загальноосвітніх шкіл, присвячений сучасним пріоритетним методикам викладання дисципліни «Основи правознавства». Всього на семінар було запрошено близько 100 вчителів.

На думку першого проректора ЗНУ Олександра Бондаря, який привітав колег від імені керівництва університету і побажав плідної роботи, ці семінари стали доброю традицією нашого університету. Можна з впевненістю казати про те, що на базі університету створено потужну науково-методичну і кадрову основу підготовки фахівців з права. Також Олександр Бондар зазначив, що між середньою та вищою освітою існує нерозривний зв’язок, особливо це стосується зовнішнього незалежного оцінювання і роботи з обдарованою молоддю.
Зокрема, на цьому семінарі розглядалися питання підвищення правової свідомості учнів та студентів, актуальні проблеми теорії держави і права в Україні, а також джерела пошуку правової інформації для вчителів.
Декан юридичного факультету професор Тетяна Коломієць звернула увагу присутніх колег на особливості антикорупційного законодавства, нові положення і трактування основ адміністративного права. Крім того, розглядалися особливості викладання дисципліни теорія держави і права, поняття громадянського суспільства і прав людини.
Такі семінари-практикуми проводяться викладачами юридичного факультету щорічно. Основним їх завданням є ознайомлення педагогів із новітніми методичними розробками, підходами до занять, системою оцінювання під час викладання правових дисциплін.
На подібних семінарах викладачі не тільки здобувають необхідну педагогічну кваліфікацію, але й в процесі обговорення, дискусій можуть обмінюватись практичним досвідом. Серед нових методик викладання можна виділити зокрема такі: використання інтерактивних методів спілкування в площині «вчитель – школяр», проведення ділових і рольових ігор, складання і розгадування кросвордів на правничу тему, організація виїзних судових засідань, які дозволяють школярам уявити сутність майбутньої професії. В ході семінару також була визначена остаточна дата проведення учнівської обласної олімпіади з практичного курсу правознавства, яка відбудеться 10 січня у Січовому колегіумі. Про це повідомила у своїй доповіді керівник Інституту післядипломної підготовки вчителів Галина Ушакова.
Тетяна Коломоєць зазначила, що ЗНУ є базовою установою, яка проводить олімпіаду Малої академії наук з правознавства, у якій беруть участь переможці районних етапів. Ця олімпіада включає в себе контрольну роботу з історії України та захист творчої роботи з основ правознавства. Переможці зможуть взяти участь у всеукраїнському турі МАН.

Олена Переверзєва

Схожі новини