Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели конкурс студентських робіт «Найкращий знавець біології»

У ЗНУ провели конкурс студентських робіт «Найкращий знавець біології»

19.01.2010 09:42

14 грудня у Запорізькому національному університеті на біологічному факультеті відбувся конкурс серед студентів спеціальності «Біологія» на звання «Найкращий знавець біології». У заході взяли участь студенти з першого по п’ятий курс. Підтримували конкурсантів їх наукові керівники, а також викладачі кафедр факультету.

Конкурс розпочався теоретичним туром на знання теоретичних аспектів біології, у якому взяли участь 42 студента. Нагородою за правильні відповіді стали бали, які додали до загальної конкурсної оцінки.
У рамках другого - практичного - туру пролунала 21 доповідь студентів. Виступи супроводжувалися тематичними презентаціями, виконаними на високому рівні.
До складу конкурсної комісії входили 8 професорів кафедр біологічного факультету: завідувач кафедри фізіології з курсом цивільної оборони Віталій Єщенко; завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології Валентина Бовт; завідувач кафедри мисливствознавства та іхтіології Валерій Домніч; завідувач кафедри імунології та біохімії Надія Колісник; завідувач кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин Віктор Лях; професор кафедри імунології та біохімії Олександр Фролов і професор кафедри хімії Олександр Бражко. Очолювала комісію декан біологічного факультету, завідувач кафедри хімії професор Людмила Омельянчик.
При оцінці конкурсних робіт враховувалися такі критерії: науковий рівень викладення матеріалу, логічність, науковий стиль, доповідь, презентація. Найкращими визнані роботи таких студентів: магістрантки Катерини Зубець (тема роботи: «Глікемія, вміст цинку та інсуліну в панкреатичних клітинах при їх різному функціональному стані); студентки 4 курсу Марини Псьол (робота на тему: «Теломери та теломераза»); третьокурсниці Лілії Харчевської («Морфологические особенности и диагностика моноклональной миеломной болезни»). А також до найкращих потрапили роботи Анастасії Білої («Вміст магнію в гранулоцитах крові дорослих і старих щурів та золотистих хом’ячків при одноразовій іммобілізації»), Олени Нижняк («Вплив адреналіну, преднізолону та пілокарпіну на вміст цинку та магнію в нейтрофілах мишей») і Юлії Омелюсік («Активність мієлопероксидази нейтрофілів крові у хворих на ішемічну хворобу серця»). Усі вони навчаються на четвертому курсі.
За підсумком теоретичного туру та захисту науково-дослідних робіт переможцями стали: Катерина Зубець та Марина Псьол – І місце; Лілія Харчевська – ІІ місце; Олена Нижняк, Анастасія Біла й Юлія Омелюсік - ІІІ місце.
Переможці були нагороджені почесними грамотами за підписом ректора ЗНУ Сергія Тимченка.

Біологічний факультет ЗНУ

Більше фото дивіться тут: